Dogsie

Víte co je Dogsie?

Dogsie je portál, kde můžete pro svého psího mazlíčka objednat balíček plný pamlsků a hraček. Byl vytvořen dvěma studenty - Tomášem Pokorným z PEF a Matyášem Dřevem z FLD za podpory podnikatelského inkubátoru ČZU Point one. Projekt se také snaží pomáhat psům v nouzi zasláním 20 % z každé obdržené částky.

dogsie pes

Rozhovor s majiteli start-upu:

  • V listopadovém rozhovoru jste nám sdělili, že jste Dogsie právě zprovoznili. Teď už je to tedy několik měsíců, co Dogsie běží. Jak to s tímto projektem vypadá v současné době?

 Od listopadu jsme odesílali třikrát, právě chystáme v pořadí čtvrtý balíček. Dogsie se daří báječně, těšíme se z kladných a nadšených recenzí. Lidé nám píšou velmi hezké věci, posílají fotky a videa svých mazlíčků, jak rozbalují Dogsie. Seznámili jsme se se spoustou skvělých lidí a udělali si několik kamarádů. Dokonce nás začali oslovovat výrobci se zajímavými projekty. Práce máme hodně, ale velmi nás baví a každý den se učíme něco nového.

  • Co pokládáte zatím za největší úspěch vašeho projektu?

Rozhodně za největší úspěch považujeme, že se nám při denním inženýrském studiu podařilo projekt rozjet. A také, že jsme schopni posílat peníze na psy v nouzi.

  • Plánujete do budoucna nějakou inovaci pro vaše zákazníky? Nějaký nový produkt, překvapení nebo něco takového?

Plánů máme opravdu hodně, lidé se mají na co těšit. Nový produkt je již na cestě - máme krásný barevný pamlskovník, který bude brzy k zakoupení. Zatím ho dostali přímo v balíčku pouze naši předplatitelé. Další překvapení si zatím necháme pro sebe :).

  • Všimli jsme si, že máte facebookovou stránku. Používáte i jiné sociální sítě či nástroje pro propagaci?

Používáme hodně Facebook a Instagram. Kromě toho se bavíme s lidmi, o tom co děláme a když se jim to líbí, řeknou o tom dál.

  • Na Facebooku jste měli zajímavý příspěvek o žlutých stužkách. Můžete čtenářům přiblížit, o co se jedná? Podílíte se nějakým způsobem na tomto nápadu?

Jasně! :) Žlutá stužka na psovi (na obojku, vodítku..) znamená, že pejsek potřebuje prostor. Může třeba hárat, být po operaci nebo se bojí jiných psů. Nápad vznikl ve Švédsku a rozšiřuje se do celého světa. My se kromě všeho ostatního snažíme lidi i vzdělávat a informovat. Nápad je to skvělý. Když jezdíme po různých psích akcích, tak velmi často žlutou stužku na pejskovi zahlédneme. Je to důkaz toho, že i lidé u nás znají a respektují význam žluté stužky.

  • Co byste doporučili/vzkázali studentům, kteří by také chtěli zrealizovat nějaký svůj podnikatelský záměr?

Rozhodně do toho běžte! Je to velká životní zkušenost a hodně se naučíte. Doporučujeme také vstoupit do podnikatelského inkubátoru (my jsme členy PointOne na ČZU). Všichni se tam podporujeme a pomáháme si.

Děkujeme za rozhovor a přejeme i nadále hodně úspěchů vašeho projektu! Pro čtenáře, které tento nápad zaujal a chtěli by potěšit nějakého psa, doporučujeme podívat se na internetové stránky Dogsie.cz.

Autor: Kristýna Bartolenová, Akční tým PEF