Projekt 3R´s - „Zero-waste“ koncept v kostce

„Zero-waste“ koncept se stává stále důležitější součástí veřejné diskuze o odpadech a recyklaci a v nedávné době jsou stále častěji přijímána opatření na místní, regionální a centrální úrovni ve všech zemích EU. 

Projekt se této problematice věnuje a vyvíjí nástroje založené na přístupu 3R (Reduce, Reuse, Recycle – česky redukce, znovupoužití a recyklace) ke zvýšení povědomí a spouštění pozitivních změn v rámci tohoto tématu.

Mezinárodní konsorcium zemí Polsko, Česká republika, Španělsko, Litva a Maďarsko pracuje v rámci projektů na dosažení společného cíle, kterým je zvyšovat povědomí o otázkách životního prostředí, vyvíjet a poskytovat nástroje a zdroje pro změny a pozitivně ovlivňovat lidi, aby přispívali k čistému, zdravému a udržitelnému životnímu prostředí. 

Projekt se zaměřuje zvýšení povědomí o konceptu „zero-waste“ mezi cílovou skupinou projektu, kterou jsou mladí lidé, kteří mají dopad i na chování ostatních členů jejich domácnosti. Výukovými materiály, vytvořenými v rámci projektu, umožníme této skupině přístup k informacím, ohledně maximalizování zdrojů a energie, snížení množství odpadu, který končí na skládkách a znovupoužití zdrojů tak, aby bylo možné je znovu použít a zahrnout do recyklačních schémat. 

Hlavním cílem projektu je vypracování přehledu problematiky 3R v projektových zemích a příkladech dobré praxe, které mohou sloužit jako inspirace pro přístup v jiných zemích. Stěžejním výstupem je vypracování obsahu tréninkových materiálů, včetně videí a podcastů, zpracovaných odborníky na danou oblast.

Tato iniciativa je financována z programu Evropské unie Erasmus +.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.