Workshop: Contemporary Issues in Agricultural Economics

Workshop poskytuje příležitost k rozšíření znalostí o klimatických a ekonomických faktorech úbytku zemědělské plochy spolu s faktory ovlivňujícími synchronizaci globálních cen komodit. Během workshopu bude představena metodika výpočtu plošné ztrátové funkce a výnosové funkce, které ukazují přímé vlivy v době sklizně a nepřímé vlivy prostřednictvím výnosu na plošný ztrátový poměr. Kromě toho budou představeny a diskutovány důležité nepřímé dopady klimatu a kvality a kvantity půdy na ztrátový poměr všech plodin. bude prezentována aplikace indexu shody s ohledem na vývoj 15 globálních indexů cen komodit, aby se vysvětlily důsledky narušení dodavatelských řetězců, které vedly ke zvýšené cenové synchronizaci (ve směru i velikosti) cen obilí, energií a hnojiv na globální úrovni.

Termín konání: 14. 6. 2023 od 14:00 do 16:00

Místo konání: PEF E V

Jazyk: angličtina

Moderátor: Prof. Ing. Lukáš Čechura, Ph.D. - Katedra ekonomiky PEF, ČZU v Praze

Přednášející:

• Prof. John Stephen Clark, Ph.D. – Department of Business and Social Sciences, Dalhousie University in Canada (CA) - Přednáška: Analýza ztráty zemědělské plochy
  • Assoc. prof. Rico Ihle, Ph.D. – Agricultural Economics and Rural Policy Group of Wageningen University (NL) - Přednáška: Ruská invaze na Ukrajinu zvýšila synchronizaci globálních cen komodit

Pořádající útvar: Katedra ekonomiky, PEF, ČZU v Praze

Bližší informace:  kuzmenko@pef.czu.cz

Určeno pro: Studenty doktorských studijních programů, magisterských studijních programů i odbornou veřejnost

Workshop je organizován v rámci výzkumného projektu Podpora rozvoje mezinárodních mobilit výzkumných pracovníků ČZU v Praze (reg. č.: CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_053/0016979) výzvy PROMO II.

Výsledky výzkumu představují dílčí řešení projektu „Precision agriculture and digitization in the Czech Republic” v rámci projektu QK23020058 Programu aplikovaného výzkumu Ministerstva zemědělství na období 2017-2025 ZEMĚ financováného MZ ČR, NAZV.