PEF v novém kabátě: Nový interiér a design sezení v atriu CEMS

Nový interiér atria CEMS

Sloganem "Živá univerzita" se inspiruje i Provozně ekonomická fakulta s jasným cílem zvýšit atraktivitu studia. Jedním takovým příkladem je vytvoření příjemného prostředí pro studenty i zaměstnance. Jen za poslední rok bylo v prostorách fakulty realizováno několik inovací v oblasti architektury a designu interiéru. Nově byly rovněž vybaveny specializované laboratoře pro práci s moderními informačními technologiemi. Tyto inovativní změny postupně přiblíží série tématických aktualit PEF v novém kabátě.

Atrium CEMS je nyní ve zbrusu novém designu. Z původního sterilně a studeně působícího prostoru byly odstraněny prvky plexiskla s nerezovými částmi a nahradilo je příjemné a teplé dubové dřevo s kůží. Interiér je doladěný nejen novou podlahou v provedení teraco (litá dlažba), příjemným a prakticky rozmístěným osvětlením, ale zároveň jej podtrhuje i vhodně řešená akustika.

Výrazným a funkčním prvkem v prostoru atria je nové dřevěné opláštění schodiště a praktické využití obvodu světlíků, kde vznikl prostor pro umístění pracovní desky a plnohodnotného sezení. Interiér účelně doplnily i nové typy nábytku (včetně sestav tzv. smart nábytku), dále pak interaktivní flipy (dotykové obrazovky), klasické a digitální nástěnky, interaktivní informační kiosek nebo chytré úložné skříňky.

Pro studenty fakulty přibyla místa k sezení nejen v jídelně (34 míst), kavárně (až 36 míst) a čítárně (až 40 míst), ale také dalších 176 praktických pracovních či odpočinkových míst, v rámci nových nábytkových prvků rozmístěných v obou patrech atria CEMS. Pro tento nábytek se prozatím užívají pracovní názvy jako vagony s interaktivními flipy, esíčko, áčka či ovál okolo světlíků zmiňovaný výše. Jednotlivé typy nábytku budou tématem příštího dílu miniseriálu aktualit na webu PEF.

Díky pokrytí celého prostoru atria CEMS sítí internetu věcí (Internet of Things - IoT) jsou již teď předpokládány a plánovány další, především technologické, inovace atria do budoucna. V nejbližší době je připravováno například zjišťování obsazenosti míst v jednotlivých částech prostoru. Technologie IoT přináší mnoho dalších využití (které budou tématem jednoho z příštích dílů seriálu), například i pro studentské projekty.

Vybavení laboratoře pro práci s IoT

 
Projekty a zdroje

V rámci projektů “Rozvoj studijního prostředí na ČZU” a “Vzdělávací infrastruktura PEF a FŽP” byla financována modernizace prostor pro samostudium na PEF, konkrétně v prostorách atria Centra ekonomicko-manažerských studií (CEMS). Díky projektu “Výzkumná a vzdělávací infrastruktura pro podporu národní iniciativy Průmysl 4.0” vznikly dvě nové laboratoře, a to Laboratoř umělé inteligence a zpracování velkých dat a Laboratoř matematického modelování a simulací. Získané finanční prostředky (pro realizaci projektů přispívajících k naplňování dlouhodobého záměru fakulty) byly primárně určeny na vybavení výukových prostor. Na modernizaci 14 počítačových učeben, audiovizuálních technologií (AVT) ve všech učebnách PEF, na modernizaci posluchárny TI a na vybavení Laboratoře moderních informačních technologií. Účast Provozně ekonomické fakulty na spolufinancování je 5%. Malá část celkového rozpočtu projektu (necelých 11 %) byla alokována na vybavení prostor CEMS.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.