Podání přihlášky ke studiu

PEF v novém kabátě: Interaktivní flipy

V přízemí nově zrekonstruovaného atria Centra ekonomicko-manažerských studií (CEMS) PEF je nalevo od vstupu, přímo v hlavním průchozím koridoru umístěno 8 sedacích boxů v jejich čele je integrovaná velká dotyková obrazovka Samsung Flip.

Jednotlivé boxy, díky vyšším koženým opěrkám vytvářejícím předěly, připomínají jakési kóje nebo vagony. Výraz vagon se stal pracovním názvem této sestavy smart nábytku, která studentům vytváří rovněž prostor pro skupinovou edukaci a možnost efektivní kolaborace studentů na školních projektech.

Právě sezení ve vagonech s možností využití interaktivního flipu se stalo u studentů velmi oblíbené, a to hned po instalaci těchto nábytkových sestav. Dotykové obrazovky flipů slouží nejen k originálnímu kreativnímu vyjádření studentů, ale především pro podporu a zefektivnění spolupráce na týmových projektech. Studenti mohou prostřednictvím interaktivních flipů tvořit například celé myšlenkové mapy, graficky si znázornit jednotlivé části projektu, vzájemně si vysvětlovat probírané učivo prostřednictvím grafů nebo jiného grafického znázornění. Dále si mohou pomocí HDMI kabelu nebo využitím nástroje Screen Share nasdílet obrazovku jiného zařízení a  připojit si tak vlastní smartphone, notebook nebo tablet.

Práce na dotykových obrazovkách probíhá v tzv. kolekcích, které je možné vytvářet, mazat a měnit jejich nastavení. Přehledný návod (v 7 krocích) je studentům k dispozici přímo v menu obrazovek pod ikonkou “?”. Vytvořenou kolekci je možné exportovat přes USB kabel. Soubory se na USB flash disk ukládají ve dvou formátech PDF a iwb. Díky tomu je možné přenést si uložený soubor (vytvořenou kolekci) na jiný interaktivní flip nebo se k němu vrátit později.

Autoři fotografií: Patrik Hácha a Markéta Sovová