Projekt Digi AI pokračuje virtuálně

Aktuální situace kolem Covid-19 ovlivňuje všechny sféry života na univerzitě. Dotýká se také evropských projektů, které jsou mnohdy založeny na setkávání projektových partnerů a účastníků. Jeden z projektů na Provozně ekonomické fakultě v Praze s názvem Digi AI (v anglickém originále Nowadays Digital Media Literacy, Artificial Intelligence and Youth Career Development) musel většinu prezenčních aktivit vyměnit za virtuální. Porady původně plánované v Turecku a v Litvě proběhly online. Workshop s cílem otestovat již vytvořené výstupy projektu je organizován virtuálně a proběhne ve dnech 8. - 12. září 2020. ČZU budou reprezentovat 4 účastníci.

Hlavním cílem tohoto projektu je vytvořit výukové materiály pro specifický trénink v oblasti digitálních kompetencí pedagogických poradců ve školách zaměřených na odborné vzdělávání a přípravu, kariérní poradce v informačních a kariérních centrech a také pro učitele v odborných školách obecně. Projekt je podpořen programem Erasmus+ Evropské unie. Více o projektu na stránce DIGI AI.