Podání přihlášky ke studiu

Ministr životního prostředí vyhlásil studentskou soutěž na ČZU

Provozně ekonomická fakulta ČZU spolu s Fakultou lesnickou a dřevařskou ČZU za finanční podpory Ministerstva životního prostředí ČR (MŽP) vyhlásila dne 15. 6. 2015 soutěž studentů o nejlepší mobilní aplikaci pro uživatele webového portálu SENOSEC.CZU.CZ. Mobilní aplikace, které v rámci soutěže vzniknou, budou určeny pro koncové uživatele, tj. soukromé zemědělce nebo pracovníky zemědělských podniků, členy mysliveckých spolků a dobrovolníky z řad veřejnosti, a budou rozšiřovat základní funkce portálu SENOSEC.CZU.CZ pro mobilní elektronické zařízení (chytré mobilní telefony, tablety, aj.)

Podrobnější informace o projektu se dočtete v aktualitě PEF podpořila projekt Ochrana zvířat při sklizni a sečích.

Od spuštění webového portálu SENOSEC.CZU.CZ 22. 5. 2015 k 10. 6. 2015 bylo na webovém portálu zaregistrováno již 1884 uživatelů a zaznamenáno téměř 7600 návštěv. Dále bylo na portálu v mapě ČR vytvořeno  73 záznamů o porostu, 44 záznamů o preventivních akcích a 224 záznamů o výskytu zvířat (z toho zaznamenaných 45 úhynů).
Použitelnost portálu SENOSEC.CZU.CZ byla také letos testována ze strany ČZU v terénu při vyhánění srnčat při senoseči. V rozmezí 22. května až 1. června 2015 byl ve Školním zemědělském podniku Lány ČZU proveden terénní průzkum na 234 hektarech. Akcí v terénu se zúčastnilo celkem 19 dobrovolníků z řad studentů, laické i myslivecké veřejnosti. Cílem průzkumu bylo ověření skutečného úhynu mláďat při jarní senoseči. Více informací naleznete v níže přiložené Zprávě o výsledcích a aktivitách za ČZU.

Ministr Richard Brabec finanční podporou studentské soutěže na ČZU o vytvoření nejlepší mobilní aplikace k portálu SENOSEC.CZU.CZ sleduje rozšíření webového portálu mezi co největší okruh uživatelů. Smyslem tvorby mobilní aplikace je uživatelsky jednodušší a praktičtější využití portálu pro sběr dat a komunikace všech zainteresovaných stran (zemědělců, myslivců a dobrovolníků z řad veřejnosti) při akcích v terénu.
Podrobné informace jsou k dispozici na stránce studentské soutěže a pravidla soutěže naleznete také v příloze níže. Soutěžní aplikace budou vyhodnoceny a výsledky vyhlášeny v prosinci 2015.

Nejen jak probíhalo oficiální vyhlášení soutěže se dozvíte v článku 100 000 Kč pro nejlepší mobilní aplikace.