Ministr Richard Brabec a rektor ČZU Jiří Balík ocenili nejlepší mobilní aplikace

Záchrana živočichů ohrožených každoročně při senoseči bude v letošní sezóně jednodušší. Studenti ČZU v Praze vyvinuli mobilní aplikace, které usnadní dobrovolníkům, zemědělcům i myslivcům zachraňovat živočichy při sečích trávy a sklizni.

Dne 15. února 2016 proběhlo v atriu Provozně ekonomické fakulty slavnostní předávání cen výhercům. Ceny byly předány ministrem životního prostředí ČR Richardem Brabcem, rektorem ČZU v Praze Jiřím Balíkem, děkanem PEF Martinem Pelikánem a děkanem FLD Markem Turčánim. V soutěži zvítězili a cenu 40 000 korun získali studenti Ladislav Böhm a Jakub Podroužek.

Další informace o projektu Senoseč se můžete dočíst v tiskové zprávě MŽP, na webových stránkách projektu nebo na stránkách Akčního týmu.

Zdroj: Tisková zpráva MŽP
Foto: Bc. Veronika Hrušková Janů