Changwang Wang

‘I had a chance to study at the Czech University of Life Sciences Prague from 2009 to 2011. During my studies, I gained experience in developing, planning and presenting projects. I also learned how to co-operate with people from different countries who have various cultural backgrounds.

In 2011, with CZU diploma, I got a job in an international ICT company in the Netherlands as a HR. Not only me, but many other classmates who studied also succeeded in different domains, such as Philips, Unicredit Group, IBM and Accenture others.’

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.