Monika Pavelková

Monika Pavelková

Monika Pavelková působí u Evropské komise. Jako studentka Agronomické fakulty ČZU se v roce 2004 přihlásila na obor Evropská agrární diplomacie. V posledním ročníku podala přihlášku na stáž do Bruselu a od října 2006 působila pět měsíců v Evropské komisi na Generálním ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova. Jako čerstvá stážistka se podílela na předvstupních jednáních pro Balkán, přispěla statistickou prací k přizpůsobení dohod o přidružení (Turecko, Chorvatsko a Makedonie) pro rozšíření EU. V dalších letech pokračovala na různých pozicích, které jí umožnily zůstávat v Bruselu. V roce 2013 začala v rámci Evropské komise pracovat v Lucembursku a po další tři roky působila v oblasti lidských zdrojů v Eurostatu (Statistický úřad Evropské komise). Na této pozici organizovala statistické a jiné vzdělávací kurzy pro zaměstnance Eurostatu.

V současné chvíli Monika působí v oddělení obchodního rejstříku - European Statistical System, Business Registers and EuroGroups Register, kde má na starosti oblasti navrhování vhodného rámce pro tvorbu statistických obchodních registrů je dalším krokem v budování profesionální praxe a na cestě ke splnění snu pracovat pro Mezinárodní měnový fond ve Washingtonu DC. V rámci exkurze do Beneluxu Monika Pavelková každý rok na Eurostatu studentům PEF přednáší, jak se z univerzitních lavic dostala do Evropské komise.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.