David Semerád

Spolumajitel vývojářské společnosti STRV

David Semerád studoval v letech 2007 - 2009 na naší fakultě bakalářský obor Agricultural Economics and Management, 2009 – 2011 absolvoval na PEF navazující obor Informatics. V současné době je spolumajitelem a výkonným ředitelem tuzemské vývojářské společnosti STRV, která se zabývá vývojem mobilních aplikací na zakázku. Momentálně se STRV snaží vstupovat do start-upů ve Spojených státech.

Prvním počinem se stal vývoj celé webové aplikace pro crowdfundingovou službu Rich Uncles. Portál funguje v zahraničí, především v Kalifornii, a je zaměřený na investice do nemovitostí s garantovaným až dvanáctiprocentním výnosem. K prvním investorům patří třeba Sean Rad, výkonný ředitel globální mobilní seznamky Tinder. (zdroj: HN)

V roce 2003 začal David Semerád podnikat jako živnostník, vytvářel webové stránky, webové aplikace a následně přešel k mobilním aplikacím. V roce 2004 založil společnost uLikeIT specializovanou na mobilní aplikace. V roce 2014 firma změnila název na STRV (pozn. zkr. anglického slova strive = usilovat). Společnost se stále rozvíjí a roste a nyní dosahuje měsíční obrat 600 tisíc dolarů (cca 14,5 milionů Kč). Zaměstnává 100 lidí a neustále nabírá nové vývojáře.

Rozjetý český podnik navázal spolupráci i s Facebookem a obě firmy chystají pilotní projekty pro virtuální realitu spojenou s brýlemi Oculus Rift. Ze STRV se také odštěpují dva původně interní projekty, konkrétně aplikace pro rychlý rozvoz jídla po Praze nazvaný Ordr a seznamka Lavendr. Z těch se staly samostatné společnosti s většinový podílem STRV.

David Semerád věří na ambiciózní podnikatelské vize. Řídí se slovy Steva Jobse, který řekl, že ti lidé, kteří jsou tak drzí a bláhoví, že si myslí, že změní svět, jsou ti, kteří ho skutečně změní. Téhle myšlenky se drží a doporučuje ji i začínajícím podnikatelům. Říká, že člověk je schopný dosáhnout toho, co si vysní. Je podle něj třeba nebát se, věci zkoušet a dávat si vysoké cíle. Když člověk necílí vysoko, vysoko se nedostane.

Více informací naleznete na stránkách Hospodářských novin.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.