Workshop: 3D imaging data for monitoring the effects environmental factors on crops

Workshop bude zaměřen na představení dostupných algoritmů pro předzpracování údajů shromážděných platformami pro sledování růstu plodin. Díky těmto algoritmům lze shromážděná data o plodinách (point clouds) oddělit od jiných objektů, půdy a šumu. V rámci workshopu budou diskutovány výhody a nevýhody algoritmů a budou představeny výsledky testování algoritmů na vzorových datech. Během prezentace se účastníci seznámí s následujícími tématy: struktura 3D cloudových dat, proces segmentace dat a některé populární algoritmy pro segmentaci dat.

Termín konání: 27. 2. 2020 od 16:30 do 17:30

Místo konání: Zámecký dvůr,  Všeradice 1

Jazyk: angličtina

Moderátor:  Ing. Miloš Ulman, Ph.D. - Katedra informačních technologií PEF, ČZU v Praze

Přednášející: Serkan Kartal, Ph.D. - vědecko-výzkumný pracovník Katedry informačních technologií PEF, ČZU v Praze

Pořádající útvar: Katedra informačních technologií, PEF, ČZU v Praze

Bližší informace:  ulman@pef.czu.cz

Určeno pro: Studenty doktorských studijních programů i odbornou veřejnost

Workshop je organizován v rámci výzkumného projektu Podpora rozvoje mezinárodních mobilit výzkumných pracovníků ČZU v Praze (reg. č.: CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_027/0008366) výzvy Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků OP VVV č. 02_16_027.