Unikátní laboratoře

LABORATOŘ PRO STUDIUM LIDSKÉHO CHOVÁNÍ (HUBRU) T220, T221, E333

HUBRU (Human Behavior Research Unit) je specializované pracoviště fakulty, které tvoří dvě laboratoře - Kolaborativní laboratoř použitelnosti a Laboratoř virtuální reality. Základní technologií Laboratoře virtulní reality je tzv. CAVE, dále pak laboratoř disponuje několika náhlavními sadami HTC Vive, pro virtuální realitu. V Laboratoři použitelnosti je možné díky jedinečné architektuře sledovat až 10 testovaných jedinců najednou. Součástí laboratoří jsou mobilní sety pro měření biometrických údajů a eye tracking. 

    Laboratoř virtuální reality - CAVE

 
 

 

 
 
 
 

 

 

set pro tvorbu řešení v rámci IoT

LABORATOŘ IOT E341

Laboratoř IoT (Internet of Things) je koncipována pro vývoj a provoz prototypů senzorů sloužících k získávání velkého množství dat. Vybavení pracoviště IoT kity pro Smart Agriculture a 3D tiskárnou umožňuje tvorbu a implementaci senzorových částí přímo dle konkrétních potřeb. V laboratoři je realizována praktická výuka studentů v oblasti IoT.

 

LABORATOŘ UMĚLÉ INTELIGENCE A ZPRACOVÁNÍ VELKÝCH DAT E223

Laboratoř nabízí moderní řešení pro uložení a zpracování velkého množství dat (scale-out). Softwarové řešení umožňuje velmi pokročilé analýzy dat a jejich prezentace. Specializovaný SW dále slouží pro numerické výpočty a simulaci neuronových sítí a také pro automatizované testování aplikací. Laboratoř je navržena jako pracoviště pro výzkum v oblastech GIS, AI, Big data a Cyber technologií.
   

 
LABORATOŘ MATEMATICKÉHO MODELOVÁNÍ A SIMULACÍ E223

V laboratoři je možné realizovat diskrétní počítačové simulace či simulace komplexních socioekonomických jevů. Dále laboratoř disponuje softwarem pro vědecké projektové řízení a analýzu datových obalů - DEA nebo softwarem pro matematické programování Matlab.

 
LABORATOŘ MULTIMÉDIÍ D144

Multimediální laboratoř je určena k realizaci fotografických, video a audiovizuálních projektů v interiéru i v exteriéru. Společně s pracovní stanicí pro editaci fotografií a střih videa je laboratoř vybavena také profesionální technikou pro fotografování a záznam videa ve vysokém rozlišení.

 

Podrobnější informace o laboratořích naleznete na stránkáchnebo na stránkách Vědecké laboratoře PEF.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.