Zažijte kampus všemi smysly, provedeme vás světem vědců, kteří vás naučí vědu milovat

Chcete zažít vědu všemi smyly? 30. září to můžete zkusit v rámci Noci vědců právě na téma VŠEMI SMYLY přímo v kampusu ČZU na Suchdole. Do programu pro děti i dospělé se letos zapojilo všech šest fakult a čekají vás tak nevšední zážitky!

Společně prozkoumáme laboratoře virtuální reality, herbárium i nový potravinářský pavilon. Čekají vás také přednášky například o zdravé půdě, o vzniku potravin i piva, o smyslech zvířat i rostlin. Nejen pro děti je připravená bojová hra, poznávací stezka i soutěž s úkoly.

Noc vědců si můžete naplánovat dle programu, který najdete na www.nocvedcu.cz/czu-v-praze.  Mimo program si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití nebo jen tak posedět - to vás čeká na meeting pointu uprostřed kampusu.

Noc vědců je akce, díky níž v jeden večer oživují stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci proplouvají laboratořemi, přednáškovými místnostmi, vybuchujícími experimenty a jdou do hloubky aktuálních témat. Děti, dospělí, senioři, každý zapálený pro vědu je vítaný. Setkejte se s našimi vědci a oni už vás naučí vědu milovat.

V České republice se Noc vědců koná od roku 2005 a je zastoupena českými univerzitami, vědeckými ústavy, hvězdárnami a dalšími institucemi. V současnosti probíhá akce pod národní koordinací Ostravské univerzity a VŠB – Technické univerzity v Ostravě. V roce 2020 se právě zmíněným univerzitám podařilo získat prestižní evropský projekt Marie Curie-Skłodowská, díky kterému se česká Noc vědců dostává i na evropskou mapu.

Noc vědců na ČZU 

 - 30. 9. 2022 od 17:00 do 22:00 hodin v kampusu ČZU na Suchdole

- Účastní se všech šest fakult

- Téma: VŠEMI SMYSLY

- Program: https://www.nocvedcu.cz/organizace/ceska-zemedelska-univerzita-v-praze

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.