Závěrečná konference projektu CENETSIE

Katedra ekonomiky a Katedra obchodu a financí organizovaly dne 12. - 13. 9. 2022 závěrečnou konferenci projektu CENETSIE financovaného polskou agenturou NAWA, zaměřeného na síť univerzit kooperujících v rámci témat spojených s udržitelnou a inovativní ekonomikou. Široké konsorcium institucí zahrnující 2 české univerzity (ČZU a VŠE) a dále univerzity z Polska, Bulharska, Ukrajiny, Maďarska a Chorvatska, se potkalo v prostorách PEF, aby zhodnotilo 3letý projekt a nastínilo další pokračování započatých aktivit.

Účastníci konference z každé partnerské organizace představili během prvního a druhého dne výsledky uplynulých tří let a nastínili směry budoucích partnerských iniciativ sítě. Osobní setkání partnerů tohoto typu jsou vždy důležitá z pohledu nastínění reálných budoucích aktivit, které často vychází z neformálních jednání účastníků. Jak bylo konstatováno všemi partnery, tak online jednání umožňují zjednodušení operativních aktivit, ale strategické a dlouhodobé plány spolupráce je vždy lepší domlouvat osobně. 

Za dobu 3 let proběhlo nespočet setkání, seminářů, školení a stáží. Společné aktivity vedly k úspěšnému vytvoření sítě CEEPUS (v roce 2021 hodnocenou jako jednu z nejlepších sítí), k úspěšným žádostem v rámci projektu spolupráce Erasmus+, byly vydány odborné knižní publikace zaměřené na ekonomickou udržitelnost a metody využitelné v rámci vědeckého výzkumu, byla vytvořena platforma pro vědeckou spolupráci, specializovaná simulační hra BizArena, mezinárodní soutěž studentských videí (ke zhlédnutí na webu projektu) a  samozřejmě byly vytvořeny a publikovány odborné články v rámci konsorcia.

Celý projekt byl hodnocen účastníky jako velice přínosný, jelikož vedl k navázání nových partnerství, přátelství, která vytvořila silné základy pro budoucí spolupráce. Pozitivní dopad má projekt i pro studenty. Byly podepsány nové partnerské smlouvy pro studentskou výměnu s kvalitními ekonomickými školami. Doufejme, že i naši studenti budou mít chuť studovat např. v polské Poznani, chorvatském Záhřebu nebo slovenské Nitře.  

Více informací naleznete na webových stránkách projektu CENETSIE.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.