Zapojte se s námi do výzkumu léků na COVID-19

Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze se zapojila do projektu Rosetta@home, který zkoumá například přesný model proteinů koronaviru COVID-19. PEF ČZU pro tento projekt poskytla svou kompletní výpočetní kapacitu BigData clusteru.

Rosetta@home využívá platformu Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC), která zpracovává distribuované výpočty a je provozovaná Kalifornskou univerzitou (University of California) v Berkeley.

Rosetta@home projekt potřebuje pomoc při určování trojrozměrných tvarů proteinů ve výzkumu, které mohou vést k nalezení léků na některá hlavní lidská onemocnění. Spuštěním programu Rosetta ve vašem počítači, můžeme pomoci urychlit a rozšířit výzkum různých nemocí (např. koronaviru COVID-19, rakoviny, Alzheimerovy choroby, HIV, malárie atd.).

Zapojte se i vy!

Více na Rosetta@home.