Vydali jsme knihu ČZU 77x jinak

Česká zemědělská univerzita v Praze je univerzita pulzující životem a tvoří se zde množství unikátních výsledků, které mají dopad nejen v České republice, ale i v zahraničí. Ovšem, jak už tomu tak bývá, o některých aktivitách se mimo vědecké kruhy příliš neví. Proto jsme vytvořili knihu “ČZU 77x jinak”, která tato témata přibližuje odlehčenou formou.

Na tvorbě knihy se podílelo více než 100 autorů z ČZU v Praze. Texty, vybízející k zamyšlení, jsou doplněny úsměvnými ilustracemi Ester Tajrychové. Výsledkem je jedinečný publikační počin v oblasti popularizace vědy.

„Naším záměrem bylo vytvořit publikaci, která by zajímavým způsobem představila alespoň některá z velkého množství témat, jimž se na univerzitě věnujeme, a ukázala by naše aktivity a výstupy v celé jejich šíři a pestrosti,“ říká rektor ČZU v Praze Petr Sklenička.

Knihu vydává ČZU v Praze jako odlehčenou alternativu odborných publikací. Široké veřejnosti umožňuje rychlý vhled do 77 klíčových oblastí, jimž se na univerzitě nyní věnujeme. Jsou to vesměs témata, která mají zásadní vliv na život náš i příštích generací. Například následky klimatických změn, nedostatek pracovníků v zemědělství a lesnictví, potravinová bezpečnost, lesy napadené kůrovcem, udržitelná řešení apod.

Prostřednictvím knihy ČZU 77x jinak jsme chtěli se světem sdílet, čemu se na univerzitě věnujeme, čím přispíváme společnosti a čím žijeme,“ dodává rektor ČZU v Praze Petr Sklenička.

Kniha ČZU 77x jinak vychází v tomto adventním čase a my ji bez váhání můžeme doporučit jako originální vánoční dárek. Kromě české verze jsme pro naše zahraniční kolegy a přátele vydali i anglickou knihu s názvem „CZU from 77 sides“.

Obě verze jsou k dostání v ČZU shopu (menza) nebo na ČZU e-shopu https://eshop.czu.cz/