Vína ČZU sklízí úspěchy

Hned dvě vína z dílny Vinařského střediska v Mělníku se dostala do Salonu vín České republiky.

Nejúspěšnějšími víny se stal Ryzlink rýnský 2015 kabinet a Rulanské bílé 2017 pozdní sběr, vína totiž získala zlatou, respektive stříbrnou medaili v Salonu vín České republiky za rok 2019. „Pro vinařské středisko je to nejvýznamnější ocenění, které lze na národní úrovni získat,“ ohodnotil umístění vedoucí střediska Štěpán Weitosch. Umístění v Salonu není ojedinělé, za poslední čtyři roky získalo vinařství třikrát zlatou mediali a jednu stříbrnou medaili. „Zatím jsme měli v salónu vín České republiky pouze dvě odrůdy a to Ryzlink rýnský 2013, Rulandské bílé 2015 a Ryzlink rýnský 2015. Ukazuje se, že právě tyto odrůdy jsou pro Mělník a potažmo pro vinařskou oblast Čechy stěžejní a nejvíce vhodné,“ popsal Wietosch. Specifická jsou svým charakterem, mineralitou a vůní.

V posledních letech také vinařství získalo ocenění Champion vín ČR Vinařských Litoměřic 2017, a to za Rulandské šedé 2015, a několik zlatých medailí na národních soutěžích. Poslední významný úspěch středisko zaznamenalo opět v soutěži Vinařské Litoměřice, kde dosáhlo na zlatou medaili za Rulandské bílé. „Stříbrnou medaili získal Tramín kořenný 2018,“ dodal Weitosch.

 

 

Vinařské středisko Mělník patřící České zemědělské univerzitě v Praze je jedním z vinařících subjektů Mělnické vinohradnické podoblasti, umístěné dva kilometry severně od centra města Mělník. Sídlí na jižním úpatí vyvýšeniny zvané Chloumek. Středisko produkuje hrozny, ovoce na výměře cca 20 ha půdy. Centrem, kde je soustředěna výroba vína, je historická budova zvaná Kartuziánský lis. 

 

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.