Tým z PEF vyhrál národní univerzitní soutěž ŠKODA Biz Sim Cup 2021

Vůbec poprvé měli studenti Provozně ekonomické fakulty ČZU možnost změřit své síly se studenty z Fakulty informatiky a managementu UHK a VŠE v ekonomicko-manažerské soutěži, jejíž podstatou byla logistická hra, kde každý tým představoval samostatnou firmu na virtuálním trhu. ŠKODA Biz Sim Cup 2021 se konal 26. listopadu 2021 a v těžké konkurenci devíti vítězných týmů, které vzešly z univerzitních kol na každé zúčastněné univerzitě.

ERPsim je obchodní simulační hra pro SAP ERP a SAP S/4HANA, ve které soutěžící používali skutečný ERP systém k řízení své virtuální společnosti na konkurenčním trhu. Studenti si tak osvojí znalosti o obchodních procesech a porozumí tomu, jak jsou ERP systémy efektivní při řízení těchto procesů. Simulační hra je realizována v prostředí systému SAP S/4 HANA. Soutěžící se tak seznámili s předním podnikovým informačním systémem,“ upřesňuje spolukoordinátor soutěže za ČZU Miloš Ulman. 

Pořadatel za ŠKODA Biz Sim Cup na ČZU, Katedra informačních technologií PEF ČZU, letos poprvé umožnila studentům se této soutěže zúčastnit. Své manažersko-ekonomické dovednosti přišlo poměřit v univerzitním kole pořádaném 15. listopadu 2021 45 soutěžících v 9 týmech (3 týmy byly složeny z českých studentů a 6 týmů bylo složeno ze studentů zahraničních).

Zahájení národního finále soutěže ekonomicko-manažerských dovedností ŠKODA Biz Sim Cup bylo nuceno se z důvodu špatné epidemiologické situace konat místo v Muzeu ŠKODA AUTO, a.s. v Mladé Boleslavi,  v on-line prostředí MS Teams.

Absolutním vítězem ŠKODA Biz Sim Cup 2021 je tým „Tým, co hledá jméno“ z PEF ČZU  ve složení Jan Bakule, Martin Kustl, Eliška Voláková, Jiří Zahradník a Jan Zima.

Jako druhý se umístil tým z VŠE „Pracovní název_finální verze“ (VŠE) a na krásnou třetí příčku dosáhl tým „Pumpaři“, taktéž z VŠE.

„Snahou na spoluúčasti v soutěži bylo podpořit zájem studentů o informační systém SAP, který je v praxi úspěšně využíván a jehož zapojení do výuky vítají jak partnerské firmy fakulty, tak i samotní studenti,“ říká vedoucí Katedry informačních technologií PEF ČZU Jiří Vaněk.

Jeho slova potvrzuje Jan Meliš ze společnosti ŠKODA AUTO, a.s.: „V naší společnosti dlouhodobě hledáme cestu, jak tento systém studentům atraktivně přiblížit. Forma soutěže se zdá být pro první kontakt se SAP-světem ideální.“

„V příštím roce máme opět v plánu uspořádat stejnou akci pro studenty, pro které je informační systém SAP zajímavým zpestřením výuky. Naší snahou bude rozšířit tuto soutěž i pro studenty ostatních univerzit napříč Českou republikou“ uzavírá spolukoordinátorka soutěže Eva Kánská.

Všechny aktéry soutěže propojuje informační systém SAP. Děkan PEF ČZU Martin Pelikán míní: „Chci poděkovat všem organizátorům ŠKODA Biz Sim Cup 2021. Díky vysokému zájmu studentů jsme si ověřili, že jdeme správným směrem a zvyšujeme konkurenceschopnost našich studentů na trhu práce.“

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.