Týden vědy a techniky

Česká zemědělská univerzita se v rámci oslav 100 let od vzniku Československa připojila k největšímu vědeckému festivalu v České republice pořádaným Akademií věd ČR. Týden vědy a techniky probíhá od 5. - 11. listopadu 2018 a zahrnuje přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědeckými obory.

Velkým tématem letošního ročníku bude výročí vzniku první Československé republiky, avšak festival bude věnovaný také rozmanitým humanitním oborům. Program je připraven nejen pro studenty, ale i pro širokou veřejnost. Na většinu částí programu je potřeba se registrovat. Vstup je zdarma. 

Česká zemědělská univerzita se na bohatém programu festivalu podílí 2 výstavami, 15 přednáškami, 3 dokumentárními filmy, 3 exkurzemi a virtuální realitou. Provozně ekonomická fakulta se účastní programu již zmíněnou virtuální realitou laboratoře pro studium lidského chování HUBRU, kdy v rámci výstavy Tady nová republika připravila prohlídku virtuální reality. Virtuální realita fyzicky přenese návštěvníky do doby první republiky. Tuto možnost lze využít ve dnech 6. - 8. listopadu, vždy od 10:00 do 16:00

Další články v rubrice

English ☰ Menu