Studenti PEF ČZU se prosadili na mezinárodní soutěži v Itálii

Ve dnech 16. – 21. 5. 2022 se studenti magisterských programů PEF ČZU Business and Administration: Shahdadpuri Mahair Kumar, Thumar Mohit Vaghjibhai, Kabra Neha, David Mink, Singh Abhishek, Pandit Gaurav Ashok a studentky programu Podnikání a administrativa: Magdaléna Mošnová, Gabriela Vytisková a Tereza Žhourová s velkým úspěchem účastnili mezinárodní studentské soutěže, kterou pořádaly Univerzita v Pise a Univerzita v Maceratě v Itálii. Iniciátorem a organizátorem účasti na akci byla Katedra řízení PEF ČZU, studenti pracovali pod vedením Ing. Martiny Chalupové, Ph.D. V rámci soutěže měli za úkol připravit inovátorské projekty v cestovním ruchu s cílem podpořit rozvoj kraje Marche. Záštitu nad soutěží převzali představitelé regionu i města Fermo.

Organizátoři vytvořili smíšené pětičlenné týmy ze studentů univerzit z Belgie, Itálie, Portugalska a České republiky. V rámci řešení zadaného projektu museli studenti provádět vlastní výzkum, který spočíval v řízených rozhovorech nejen s obyvateli města Fermo, ale i s lidmi z místních firem a farem.  Členy vítězné skupiny byli Magdaléna Mošnová a Thumar Mohit Vaghjibhai, která zaujala porotu svým propracovaným návrhem aplikace, jež by potenciálním zájemcům umožnila plánovat svůj pobyt v regionu na základě principů udržitelného cestovního ruchu. Vítězové získali jako odměnu víkendový pobyt v regionu Marche. Druhou cenu si odnesl tým, ve kterém pracovala Tereza Žahourová a Singh Abhishek. Ti se zaměřili na inovativní řešení značení cyklostezek.

Studenti měli také možnost účastnit se workshopů vedených předními odborníky na udržitelný rozvoj a inovace. Prof. Sonia Massari, ředitelka Gustolab Institute, Center for Food Studies, a ředitelka programu na University of Illinois v Urbana-Champaign, Rome Center, studenty na svém workshopu provedla základy tzv. design thinkingu. Prof. Gianluca Brunori z Univerzity v Pise se ve své přednášce zaměřil na inovace, prof. Laura Stagno z University v Janově představila projekty spolupráce místních samospráv s vysokoškolskými institucemi.

Více informací Martina Chalupová (chalupovam@pef.czu.cz; 775 607 758)