Statistika v praxi: Populační vývoj v krajích ČR

Postavy

  • Termín konání: úterý 14. 11. 2017 od 8:00 do 9:30 hod.
  • Místo konání: zasedací místnost E155
  • Přednášející: Mgr. Michaela Němečková, Oddělení demografické statistiky ČSÚ
  • Určeno pro: studenty, doktorandy, pedagogy

 

Demografický vývoj ovlivňuje fungování společnosti. Odborné rozhodování v oblasti ekonomiky, sociálních věcí, zaměstnanosti, školství, zdravotnictví nelze učinit bez vhodných, dobře strukturovaných demografických informací. Žádný územní celek nemůže dobře fungovat bez znalosti počtu a struktury svého obyvatelstva.

Význam demografických informací zvyšuje i současná společenská situace, kdy součástí společenských změn jsou i změny v reprodukčním chování obyvatelstva. Vyústěním společenských změn jsou i změny v přírůstcích a struktuře obyvatelstva, mění se také podoba rodin a domácností.

Pořádající útvar: Katedra statistiky

Bližší informace a přihlášení: Ing. Radka Procházková, Ph.D.; e-mail: prochazkova@pef.czu.cz

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.