Specializovaná učebna pro výuku (nejen) projektového řízení

Dne 21. 9. 2021 byla slavnostně otevřena specializovaná učebna pro výuku (nejen) projektového řízení tzv. CREATIVE ROOM a tři místnosti pro spolupráci tzv. COLLABORATION ROOMS. Po úvodních slovech děkana PEF ČZU Ing. Martina Pelikána, Ph.D., si převzal slovo vedoucí Katedry systémového inženýrství doc. Ing. Tomáš Šubrt, Ph.D. a poté kvestor ČZU Ing. Jakub Kleindienst, který ve svém proslovu řekl: “Ono vždy stříháním pásky něco končí a něco začíná, já doufám, že končí aktivní doba covidová  a budeme se moci zase opět společně setkávat, a podle mého názoru začíná doba inovačních změn napříč všemi obory, a jak se ukazuje PEFka je v tomhle směru leadrem, a to je jedině dobře.” Na závěr děkan PEF poděkoval všem, kdo se na realizaci podíleli. Poté všichni tři společně přestřihli pásku a návštěvníci si místnosti mohli prohlédnout.

Vznik Creative Room a místností pro spolupráci byl umožněn financováním z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, infrastrukturně z ERDF, koncepcí výuky z ESF.

Creative Room byla navržena na základě zkušeností s výukou různých disciplín projektového řízení a po konzultacích s certifikovanými projektovými manažery a kreativními pedagogy. Maximální obsazenost místností je 24 lidí. Je vybavena 4 interaktivními kolaborativními stoly, umožňujícími současnou práci až 4 týmů, Samsung Flipem, což je digitální interaktivní a prezentační flipchart podporující i bezdratový přenos obrazu z telefonů, tabletů a notebooků. V současné době je v místnosti k dispozici software Microsoft Project 2019 resp. 365. V průběhu semestru bude zprovozněn software A-dato Lynx pro správu projektů na principu kritického řetězu a následně Atlassian JIRA, nabízející flexibilní nástroje sledování projektových zdrojů. Dále je místnost vybavena 4 kulatými stoly pro fyzickou tvorbu (modelování projektu) ve stoje s několika typy stavebnic Lego s pomocí nichž je trénována komunikace a spolupráce v jednotlivých fázích životního cyklu projektu. V průběhu zimního semestru 2021/2022 proběhne pilotní provoz s výukou pouze Katedry systémového inženýrství, v následných semestrech bude nabízena i ostatním katedrám podílejícím se na studijních programech Projektové řízení a Informatika.

Collaboration Rooms jsou vybaveny podobně jako Creative Room kolaborativním stolem s LCD obrazovkou. Nejen studenti mohou tyto místnosti využívat v rámci samostudia, ale také zaměstnanci například pro prezentace, semináře, workshopy, schůze kateder nebo posezení s návštěvou.