Setkání členů sítě IBSEN na PEF ČZU

Na začátku května hostila PEF ČZU po 6 letech setkání členů sítě IBSEN, jejíž součástí je již od roku 2016. IBSEN (International Business Studies Exchange Network) je síť, která vznikla s cílem usnadnit výměnu studentů mezi členskými univerzitami v Evropě, Severní Americe a Asii. Snahou je maximálně zvýšit mezikulturní kompetence našich studentů i zaměstnanců a podporovat jejich profesní růst na multikulturní úrovni.

Hlavním zaměřením tohoto setkání byla strategie sítě IBSEN a vize do budoucna, příležitosti pro spolupráci mezi členskými univerzitami, nástroje pro vizualizaci vztahů sítě a posilování kooperace. Důraz je kladen na rozvoj spolupráce v oblasti vědy a výzkumu, Double Degree programů, společných projektů jako jsou spojené výuky nebo letní školy a mnoho dalšího. Více o činnosti sítě IBSEN je možné dozvědět se na https://www.ibsen-network.com/ i zde.

Mezi novými partnery byla přivítána University of Split z Chorvatska, která je již několik let partnerskou univerzitou PEF ČZU a byla doporučena jako vhodný nový člen. Každoročně jezdí na výměnné pobyty na PEF ČZU i do Splitu několik studentů i pedagogů z obou institucí.

Další setkání sítě IBSEN je naplánováno na listopad 2023 na partnerské univerzitě v Itálii, konkrétně University of Cagliari, která se nachází na Sardinii.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.