Setkání asijské kultury s evropskou na PEF

V rámci letní školy managementu a leadershipu  MLESA pro asijské studenty a Doing business in the Czech republic pro lisabonskou univerzitu se 11. 7. 2018 uskutečnil unikátní workshop ve spolupráci s firmou MgC Group na téma kulturních rozdílů v businessu i běžném životě. Necelá stovka studentů z Tchaj-wanu, Jižní Koreje, Portugalska a České republiky se zúčastnila dopoledních workshopů, vedených Janou Puhařovou z firmy MgC a Ing. Janou Polákovou z Katedry řízení PEF. Studenti pracovali ve skupinkách podle svých národů a sdíleli poznatky ze svojí kultury s ostatními, doprovázeni teoretickými poznatky a zkušenostmi z praxe obou lektorek. Na dopolední workshopy navazoval i večerní program – Český večer na Klubu C, kdy organizační tým umožnil zahraničním studentům poznat českou kulturu z neformální stránky. Týden na to ve středu 18. 7. 2018 se uskutečnil mezinárodní večer, který se nesl ve znamení přijíždějících studentů z Tchaj-wanu, Jižní Koreji a Portugalska, kteří pro účastníky připravili ochutnávku jejich místní kuchyně, tradice, tance a hry. Celý večer provázela dobrá nálada a všichni se výborně bavili.

Management and Leadership Summer Academy (MLESA)

Letní škola managementu a leadershipu, v rámci které tyto 3 aktivity proběhly, nabízí studentům z korejských a tchajwanských univerzit možnost účastnit se letního intenzivního vzdělávacího programu na PEF ČZU v Praze. Studenti se můžou zapojit do projektu, který zahrnuje všechny oblasti jejich úspěšné budoucnosti – dovednosti v oblasti managementu a leadershipu, praktických zkušeností z firem, business angličtiny a globálního myšlení. Program se skládá ze tří modulů – první týden se jedná o International management and leadership, druhý týmová práce v globálním týmu a třetí vedení praktického projektu týkajícího se reálného problému firem. Hlavní důraz je kladen na praktické zkušenosti a propojení s firemní praxí. V rámci každého modulu je část programu založená na spolupráci s externisty z firem, kteří se studenty sdílí svoje zkušenosti s vedením firmy v globálním prostředí. Letní škola letos probíhala od 8. do 29. 7. 2018 a zúčastilo se jí celkem 53 studentů z tchajwanských a korejských univerzit.