Setkání akademické obce PEF z pohledu studenta

Možná jste si všimli, že poslední listopadový den byla zrušena výuka od 15:45 do 17:15. Některé z vás to jistě potěšilo, ale proč to tak vlastně bylo?

Dne 30. 11. 2016 se sešla akademická obec naší fakulty. Na začátku řekl několik slov předseda senátu, Mgr. Ing. Pavel Michálek, Ph.D., a představil početnému publiku činnosti, kterými se zabýval Akademický senát. Poté bylo předáno slovo děkanovi, Ing. Martinu Pelikánovi, Ph.D..

V úvodu prezentace se posluchači dozvěděli o čtyřech klíčových záležitostech, které se týkaly naší fakulty v tomto roce. První byla novela vysokoškolského zákona, druhou změna způsobu financování univerzit, třetí projekty týkající se vědy a výzkumu a poslední záležitostí bylo zahájení výstavby CEMS II. Pak následovala statistika. Na PEF studuje celkem 14 664 studentů (údaje k 31. 10. 2016). Co se týče zájmu o studium na fakultě, na bakalářské studium se přihlásilo 6 127 uchazečů a na navazující magisterské 4 533. Zájem byl tedy obrovský. Na základě přijímacích zkoušek bylo přijato do obou forem studia 3 506 studentů. Překvapivý byl i počet těch, kteří studovali v roce 2016 Univerzitu třetího věku, celkem 8 653 studentů.

Dále se řešily letní školy, mezinárodní vztahy, stipendia, podpora doktorského studia, vědeckovýzkumná činnost a další. Fakulta se nově připojila do mezinárodní sítě IBSEN, která ještě více rozvine mezinárodní vztahy fakulty. Zajímavou novinkou byla zpráva, že prostor za atriem se upravuje k relaxaci studentů.

Většinu zúčastněných tvořili zaměstnanci fakulty. Ze strany studentů byl zájem slabší, což je škoda, protože akademická obec přináší jedinečnou možnost dozvědět se informace, které se jinde nedozvíte. Pokud budete mít příště možnost přijít, tak rozhodně neváhejte.

Další informace si můžete přečíst v článku Setkání akademické obce PEF ČZU v číslech.

Autor: Kristýna Bartolenová, Akční tým PEF