Senoseč 2017

Již třetím rokem zaznamenává projekt Senoseč online úspěch. Loni kampaň za záchranu živočichů při senoseči zachránila celkem 553 zvířat, pouze na začátku letošní sezóny se počet zachráněných zvířat pohyboval přes 400 kusů. Zvyšují se i čísla dobrovolníků, myslivců a zaregistrovaných zemědělských podniků, kteří se aktivně podílejí na záchraně zvířat.

Novinky 

Aplikace Senoseč online, vyvinutá Provozně ekonomickou fakultou, přichází s novou verzí, která umožňuje zadání přesných informací všem uživatelům, je propojená s webovým portálem SENOSEC.CZU.CZ a vylepšuje tak komunikaci mezi všemi zúčastněnými při záchraně zvířat. Aplikace nově nabízí i možnost zaregistrování dobrovolníků s dronem. Další významnou novinkou pro dobrovolníky je sběr palců - lajků. Každý dobrovolník má možnost získat za svoji činnost hodnocení ve formě zdviženého palce od organizátora preventivní akce a naopak dobrovolník může ohodnotit danou akci. 

Soutěž pro dobrovolníky, kteří v sezóně sečí 2017 získají nejvíc palců

Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s ČZU vyhlásilo soutěž pro dobrovolníky, kteří při záchraně zvířat nabírají nejvíce "zdvižených palců" od organizátorů preventivních akcí. Na konci sezóny seči, 30. června 2017, bude vybráno 5 dobrovolníků s nejvyšším počtem palců, kteří získají hodnotné ceny. Pravidla soutěže naleznete na stránkách MŽP.

První preventivní akce

Ve středu 17. 5. 2017 proběhla první preventivní akce na pozemcích Školního zemědělského podniku Lány v rámci projektu Senoseč. Mezi 7 a 8 hodinou ráno dobrovolníci z Provozně ekonomické fakulty a Fakulty lesnické a dřevařské prošli přilehlé okolí remízku s vojtěškou a vyplašili 6 plných (březích) srn - žací stroj může vážně ublížit i dospělé srně, pokud vyběhne na poslední chvíli. Srnčata v Lánech zatím nejsou, ale dají se čekat každým dnem. Na vzdálenějším místě od lesa, asi 20 metrů od kraje pole s vojtěškou se držel u země a odmítal se zvednout 7 denní kolouch siky japonské. Tou dobou se už na poli pohyboval žací stroj s rychlostí 25 km za hodinu, mládě se po chvilce podařilo vyhnat do remízku a zachránit. 

Další informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.