Rozšíření mezinárodní spolupráce s indickými univerzitami

Zástupci Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, v čele s děkanem doc. Ing. Tomášem Šubrtem, Ph.D., spolu s proděkankou Ing. Sylvií Kobzev Kotáskovou, Ph.D., a vedoucím zahraničního oddělení Ing. Janem Hučkem, Ph.D., úspěšně navázali spolupráci se třemi prestižními univerzitami v Indii. Jedná se o Delhi Technological University, NIMS University Rajasthan v Jaipuru a Chaudhary Charan Singh Haryana Agricultural University. 

Tato nová partnerství představují klíčový krok v rozšiřování mezinárodní spolupráce fakulty a otevírají dveře k vzájemně prospěšným aktivitám. Spolupráce zahrnuje výměnné programy pro studenty a akademický personál, což umožní získávání nových poznatků a zkušeností v mezinárodním prostředí. Navíc se očekává, že společné výzkumné projekty s indickými partnery poskytnou nové příležitosti pro výzkum v oblastech jako jsou technologie, udržitelný rozvoj a ekonomika zemědělství. 

Při této příležitosti byl doc. Ing. Tomáši Šubrtovi, Ph.D., na NIMS University Rajasthan v Jaipuru udělen čestný doktorát (Ph.D. Honoris Causa). Toto ocenění reflektuje uznání jeho akademických úspěchů a zároveň symbolizuje upevnění vztahů mezi fakultou a indickými univerzitami. 

Během své návštěvy v Indii zástupci fakulty navštívili českou ambasádu v Novém Dillí, kde diskutovali s Její Excelencí Dr. Eliškou Žigovou, českou velvyslankyní v Indii o spolupráci v oblasti vysokoškolského vzdělávání mezi Českem a Indií. Posílení akademických partnerství, podpora mobility studentů a průzkum společných výzkumných iniciativ byly hlavními tématy tohoto setkání. V České republice aktuálně studuje téměř 2,000 indických studentů a jejich počet stále roste. Setkání potvrdilo závazek k vzájemnému porozumění a excelenci ve vzdělávání. 

Tato partnerství nejenže posílí mezinárodní reputaci naší fakulty, ale také podpoří rozvoj nových akademických a výzkumných iniciativ, ze kterých budou mít přínos jak studenti, tak akademici. Provozně ekonomická fakulta plánuje dále rozvíjet mezinárodní vazby a očekává, že spolupráce s indickými univerzitami přinese vzájemné výhody a obohatí internacionalizaci našich studentů. 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.