Program Studenti-velvyslanci kariéry v EU

Ve středu 10. října 2018 se konalo v Černínském paláci zaškolování studentů z různých vysokých škol do programu Studenti-velvyslanci kariéry v EU. Účastníky nejprve čekalo uvítání a krátká prohlídka Černínského paláce, který je v současnosti sídlem Ministerstva zahraničních věcí (MZV). Následovala řada přednášek jak z řad zkušených studentů-velvyslanců, tak od ministerských zástupců. Studenti se dozvěděli spoustu informací o výběrovém řízení, které je pořádáno společností EPSO (European Personnel Selection Office), o možných stážích a jakým způsobem nejlépe informace šířit. Na konci programu získají Certifikát o spolupráci a 2 nejlepší studenty čeká plně hrazená cesta do Bruselu.

Za PEF ČZU se školení zúčastnila slečna Margareta Leufenová, která bude během příštího roku až dvou propagovat možnosti kariéry v institucích EU, podávat zájemcům informace o výběrových řízeních, pomáhat s propagací specializovaných výběrových řízení a účastnit se akcí pořádaných Ministerstvem zahraničních věcí nebo Eurocentry na vybraných univerzitách v Praze i v regionech. Cílem programu je rozšířit povědomí o pracovních možnostech a stážích v rámci evropských institucí. Studenti naší fakulty se tak mohou těšit na brzká pozvání na zajímavá setkání se slečnou Leufenovou i na novinky a informace vyvěšené k možnostem kariéry v institucích EU na nástěnkách fakulty.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.