Přípravný kurz z matematiky na PEF ČZU v Praze

Chcete se dobře připravit na přijímací zkoušky z matematiky? PEF ČZU v Praze pro vás připravila přípravný kurz prováděný prezenční formou výuky.

Cílem přípravného kurzu matematiky je obnovení a doplnění vědomostí a vytvoření nejdůležitějších rutinních dovedností a návyků při řešení matematických úloh. Kurz je koncipován s ohledem na požadované znalosti u přijímacích zkoušek do bakalářských studijních programů PEF, může však sloužit i jako příprava na maturitní zkoušku z matematiky a dále jako základ pro studium matematických předmětů na fakultě.

Organizace výuky: Výuku zajišťují zkušení pedagogové z ČZU. U každého z témat bude na setkání se studenty vysvětlena jeho podstata a základní principy a budou spočítány modelové základní příklady. Ke každému tématu bude navíc účastníkům kurzu k dispozici řešená a komentovaná sada dalších příkladů formou videa s komentářem. Výuka bude probíhat v areálu ČZU na Suchdole.

Úlohy ve výuce jsou voleny s ohledem na přijímací testy na ČZU a studentům jsou představovány typické úlohy, se kterými budou později konfrontováni v ostrém přijímacím testu. Poslední konzultace je věnována rozboru několika ukázkových testů přijímacího řízení z minulých let.

Cena kurzu: 4000,- Kč včetně DPH.

Přihláška:  Rozhodnete-li se pro tento kurz, vyplňte elektronický formulář přihlášky na internetové adrese is.czu.cz - POSTUP: Vstoupit do systému e-přihlášek jako nový uživatel / Provozně ekonomická fakulta / typ studia: Celoživotní vzdělávání / Vybrat typ studia / Přípravný kurz / Přípravný kurz z matematiky.

Předpokládané termíny konzultací (vždy v pátek):

25. 2., 11. 3., 25. 3., 8. 4., 22. 4., 6. 5., 13. 5. v čase od 15:30 do cca 19:00 (s krátkou přestávkou)

Témata kurzu:
1.
  • Algebraické rovnice a nerovnice. Soustavy rovnic
  • Rovnice s parametrem. Rovnice a nerovnice s absolutní hodnotou
2.
  • Goniometrické funkce a jejich vlastnosti
  • Goniometrické rovnice
3.
  •  Exponenciální a logaritmická funkce
  •  Exponenciální a logaritmické rovnice
  •  Komplexní čísla
4.
  • Funkce jedné reálné proměnné (definiční obory, vlastnosti funkcí)
5.
  • Aritmetické a geometrické posloupnosti
  • Kombinatorika, binomická věta, rovnice a výrazy s binomickými koeficienty. Pravděpodobnost
6.
  • Analytická geometrie lineárních útvarů v rovině
  • Kuželosečky
7.
  • Cvičné přijímací testy z minulých let

Organizace, obsazování kurzů, informace:

Studijní oddělení PEF

Eva Zemanová

e-mail: zemanova@pef.czu.cz

Odborný garant kurzů matematiky, odborné informace:

Ing. Robert Hlavatý, Ph.D.

e-mail:  hlavaty@pef.czu.cz

tel.: 224 382 181