Přípravný kurz z matematiky na PEF ČZU v Praze

Přihlašování do přípravných kurzů z matematiky bylo momentálně ukončeno z důvodu naplnění kapacity kurzu. Provozně ekonomická fakulta má možnost otevřít ještě další paralelní kurz, v případě, že by se objevil dostatečný počet zájemců. Tento paralelní kurz by probíhal v následujících termínech:
27. 2., 6. 3., 13. 3., 20. 3., 27. 3., 17. 4., 24. 4.
tj. vždy v pondělí v čase 16:00 - 19:30. V případě zájmu o účast na kurzu v těchto termínech prosím informujte paní Zemanovou (zemanova@pef.czu.cz). Pokud se sejde dostatečný počet zájemců, bude tento kurz otevřen. O tom, zdali bude kurz otevřen, budete informování k 20. 2. a následně obdržíte instrukce k platbě.
Chcete se dobře připravit na přijímací zkoušky z matematiky? PEF ČZU v Praze pro vás připravila přípravný kurz prováděný prezenční formou výuky.

Cílem přípravného kurzu matematiky je obnovení a doplnění vědomostí a vytvoření nejdůležitějších rutinních dovedností a návyků při řešení matematických úloh. Kurz je koncipován s ohledem na požadované znalosti u přijímacích zkoušek do bakalářských studijních programů PEF, může však sloužit i jako příprava na maturitní zkoušku z matematiky a dále jako základ pro studium matematických předmětů na fakultě.

Organizace výuky: Výuku zajišťují zkušení pedagogové z ČZU. U každého z témat bude na setkání se studenty vysvětlena jeho podstata a základní principy a budou spočítány modelové základní příklady. Ke každému tématu bude navíc účastníkům kurzu k dispozici řešená a komentovaná sada dalších příkladů formou videa s komentářem. Výuka bude probíhat v areálu ČZU na Suchdole.

 

Úlohy ve výuce jsou voleny s ohledem na přijímací testy na ČZU a studentům jsou představovány typické úlohy, se kterými budou později konfrontováni v ostrém přijímacím testu. Poslední konzultace je věnována rozboru několika ukázkových testů přijímacího řízení z minulých let.

 

Cena kurzu: 4200,- Kč včetně DPH.

 

Přihláška:  Rozhodnete-li se pro tento kurz, vyplňte elektronický formulář přihlášky na internetové adrese is.czu.cz - POSTUP: Vstoupit do systému e-přihlášek jako nový uživatel / Provozně ekonomická fakulta / typ studia: Celoživotní vzdělávání / Vybrat typ studia / Přípravný kurz / Přípravný kurz z matematiky.

 

Termíny konzultací (vždy v pátek):

 24. 2., 3. 3., 17. 3., 24. 3., 14. 4., 28. 4., 12. 5.

Den, čas a místo konání je vždy - pátek 15:30-19:00 v posluchárně EIV.

Témata kurzu:
1.
 • Algebraické rovnice a nerovnice. Soustavy rovnic
 • Rovnice s parametrem. Rovnice a nerovnice s absolutní hodnotou
2.
 • Goniometrické funkce a jejich vlastnosti
 • Goniometrické rovnice
3.
 •  Exponenciální a logaritmická funkce
 •  Exponenciální a logaritmické rovnice
4.
 • Funkce jedné reálné proměnné (definiční obory, vlastnosti funkcí)
5.
 • Aritmetické a geometrické posloupnosti
 • Kombinatorika, pravděpodobnost, základy statistiky.
6.
 • Analytická geometrie lineárních útvarů v rovině
7.
 • Cvičné přijímací testy z minulých let

 

Organizace, obsazování kurzů, informace:

Studijní oddělení PEF
Eva Zemanová
e-mail: zemanova@pef.czu.cz
tel.: 224 382 199

Odborný garant kurzů matematiky, odborné informace:

Ing. Robert Hlavatý, Ph.D.
e-mail:  hlavaty@pef.czu.cz
tel.: 224 382 181

Soubory ke stažení

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.