Podání přihlášky ke studiu

Přípravný kurz z matematiky na PEF ČZU v Praze

Kapacita Přípravných kurzů je naplněna, není možné se již na kurz přihlásit.
Chcete se dobře připravit na přijímací zkoušky z matematiky? Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze (PEF) pro vás připravila přípravný kurz prováděný prezenční formou výuky.

Cílem přípravného kurzu matematiky je obnovení a doplnění vědomostí a vytvoření nejdůležitějších rutinních dovedností a návyků při řešení matematických úloh. Kurz je koncipován s ohledem na požadované znalosti u přijímacích zkoušek do bakalářských studijních programů PEF, může však sloužit i jako příprava na maturitní zkoušku z matematiky a dále jako základ pro studium matematických předmětů na fakultě. Kurz je určen pro zájemce o studium v akademickém roce 2024/2025.

Organizace výuky: Výuku zajišťují zkušení pedagogové z ČZU. U každého z témat bude na setkání se studenty vysvětlena jeho podstata a základní principy a budou spočítány modelové základní příklady. Ke každému tématu bude navíc účastníkům kurzu k dispozici řešená a komentovaná sada dalších příkladů formou videa s komentářem. Výuka bude probíhat v areálu ČZU na Suchdole.

Úlohy ve výuce jsou voleny s ohledem na přijímací testy na ČZU a studentům jsou představovány typické úlohy, se kterými budou později konfrontováni v ostrém přijímacím testu. Poslední konzultace je věnována rozboru několika ukázkových testů přijímacího řízení z minulých let.

Cena kurzu: 4200 Kč včetně DPH.

Přihláška:  Rozhodnete-li se pro tento kurz, vyplňte elektronický formulář přihlášky na internetové adrese is.czu.cz.

Kapacita Přípravných kurzů je naplněna, není možné se již na kurz přihlásit.

POSTUP:

Vstoupit do systému e-přihlášek jako nový uživatel / Provozně ekonomická fakulta / typ studia: Celoživotní vzdělávání / Vybrat typ studia / Přípravný kurz / Přípravný kurz z matematiky.

Termíny výuky:
V roce 2024 budou vyučovány dvě paralelní skupiny, a to v pondělních a pátečních termínech.

• Pondělní termíny budou probíhat v následujících termínech a učebnách (učebny jsou v přízemí PEF kromě E209) od 15:45 do 19:15:
19. 2. D107
26. 2. D107
11. 3. D107
18. 3. E209 - zasedací místnost v 1. patře
8. 4. D107
15. 4. D107
29. 4. D107

• Páteční termíny budou probíhat v následujících termínech a učebnách (všechny učebny jsou v přízemí PEF) od 15:00 do 18:30:
16. 2. E119
1. 3. D107
22. 3. D107
5. 4. D107
12. 4. D107
26. 4. D107
3. 5. D107

Výuka probíhá na ČZU a trvá 3,5 hodiny.

Témata kurzu:
1.
  • Algebraické rovnice a nerovnice. Soustavy rovnic
  • Rovnice s parametrem. Rovnice a nerovnice s absolutní hodnotou
2.
  • Goniometrické funkce a jejich vlastnosti
  • Goniometrické rovnice
3.
  •  Exponenciální a logaritmická funkce
  •  Exponenciální a logaritmické rovnice
4.
  • Funkce jedné reálné proměnné (definiční obory, vlastnosti funkcí)
5.
  • Aritmetické a geometrické posloupnosti
  • Kombinatorika, pravděpodobnost, základy statistiky.
6.
  • Analytická geometrie lineárních útvarů v rovině
7.
  • Cvičné přijímací testy z minulých let

Organizace, obsazování kurzů, informace:

Studijní oddělení PEF
Bc. Eva Zemanová
e-mail: zemanova@pef.czu.cz

Odborný garant kurzů matematiky, odborné informace:

Ing. Robert Hlavatý, Ph.D.
e-mail:  hlavaty@pef.czu.cz
tel.: 224 382 181