Datová akademie DataBon s. r. o. společně s Katedrou statistiky Provozně ekonomické fakulty, ocenily dne 10. 12. 2025 softwarové a statisticko – analytické dovednosti 8 studentů Provozně ekonomické fakulty.
Z rukou Dávida Tkáče, jednatele datové akademie DataBon převzalo 8 studentů magisterského oboru Ekonomika a management (státnicový koridor Marketingové řízení) certifikát „Advanced analytics and automatization“ dokládající jejich excelentní schopnost statistické analýzy dat v programu Statistica. Certifikát potvrzuje zvládnutí základních i pokročilejších analytických postupů, které nacházejí široké uplatnění v praxi marketingu a managementu, zejména při práci s daty, rozhodování a hodnocení strategií.
V certifikátech jsou koncentrovány vědomosti, které studenti získali v rámci předmětů vyučovaných a garantovaných Katedrou statistiky PEF ČZU, a dále dovednosti pokročilé analytické práce se statistickým softwarem, které stále více zaměstnavatelů považuje v dnešní datově orientované době za klíčové. Jak mimo jiné zaznělo v úvodních proslovech: „Dobře provedená statistická analýza sice nezaručí správné rozhodnutí, ale výrazně snižuje pravděpodobnost rozhodnutí zcela špatného.“
Certifikát je tak pro studenty konkurenční výhodu na trhu práce a otevírá jim dveře k prestižním pracovním příležitostem napříč obory, kde je analytické myšlení nezbytné.
Oceněným studentům srdečně gratulujeme!
Podrobné informace o možnostech a podmínkách certifikace v letním semestru studenti najdou na webových stránkách Katedry statistiky PEF ČZU. Aktuální informace pak získají přímo od pedagogů, v rámci vyučovaných statistických předmětů; anebo se mohou za SAS obrátit přímo na vedoucího katedry doc. Ing. Tomáše Hlavsu, Ph.D. (hlavsa@pef.czu.cz) a za program Statistica na tajemnici katedry Ing. Radku Procházkovou, Ph.D. (prochazkova@pef.czu.cz).
Autoři: Radka Procházková a Tomáš Hlavsa