Podání přihlášky ke studiu

Podnikatelský inkubátor ČZU Point One slaví úspěchy

Od založení podnikatelského inkubátoru Point One v roce 2014 se stalo členem téměř 50 týmů. Mnohým společnostem se povedlo na trhu trvale prosadit. Například firma Envirostyl Jany Pulpánové, která vyrábí zdravou náhradu fast foodu – tzv. Japů. Úspěchy slaví i řada teprve začínajících projektů.

Jedním z výrazných úspěchů poslední doby je vítězství společnosti Palíto v soutěži univerzitních projektů United Incubators Contest, kterou společně uspořádaly podnikatelské inkubátory ČZU, ČVUT a VŠE. Tým ve složení Daniel Všetečka a Martin Kheil zaujal odbornou i diváckou porotu výrobou domácích chilli omáček z extra pálivých papriček.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zase zařadilo do kalendáře pro rok 2017 firmu Hany Maryškové Cakeland cupcakes na výrobu cupcakes mezi 11 zajímavých a úspěšných začínajících podnikatelů.

Honza Roubal s projektem Africahop vyhrál soutěž pro začínající podnikatele - Young Entrepreneur Fellowship Program, pořádanou Americkým centrem pro mladé podnikatele a Velvyslanectvím USA v Praze. Matyáš Dřevo a Tomáš Pokorný s projektem Dogsie skončili ve stejné soutěži na třetím místě. Jejich firma poskytuje majitelům psů zdravé pamlsky a hračky, myslí i na zvířata v nouzi.

V prvenství není Point One pozadu ani v oblasti IT. Vojtěch Novák a Zdeněk Kolář z firmy JoTio získali se svým inovativním návrhem 1. místo v IQRF IoT Hackatonu.

Posláním podnikatelského inkubátoru je pomáhat začínajícím podnikatelům. Inkubátor je určen pro všechny studenty a absolventy ČZU; v týmu musí být vždy alespoň jeden z nich. Nabízí podobné služby jako většina podnikatelských inkubátorů - mentoring, networking (potkávání se zajímavými partnery a experty ve svých oborech), coworking, pomoc s optimalizací obchodního plánu i marketingu, pronajímá za úplatu prostory a další. Point One tak ulehčuje začátek podnikání. Navíc dokáže přitáhnout pozornost investorů a médií, kteří jsou pro začínající firmy tolik potřební.

Pokud máte zajímavý podnikatelský nápad, určitě neváhejte a kontaktujte vedoucí Point One, Ing. Gabrielu Koláčkovou, Ph.D. (kolackovag@pointone.czu.cz).

Autor: ve spolupráci s Petrem Kopečkem z Point One zpracovala Ing. Marie Pechrová, Ph.D.