PEF uspořádala potravinovou sbírku! 89 kg potravin!

Ve dnech 8. - 9. 11. 2018 uspořádala naše fakulta potravinovou sbírku pro pomoc potřebným. Po organizační stránce se sbírky ujal Akční tým PEF. I přes to, že to byl první ročník této akce, podařilo se vybrat neuvěřitelných 252 ks potravin v odhadované hodnotě 5 048 Kč.

Přinést bylo možné jakýkoli druh a jakékoli množství trvanlivých potravin. Mnozí dárci se zabývali tím, aby přinesli potraviny výživné a hlavně zdravé. Mysleli tak i na malé děti - s dětskými výživami a přesnídávkami.

Do sbírky darovali potraviny studenti i zaměstnanci fakulty, například pan proděkan Roman Kvasnička. A samozřejmě přispěla i fakulta sama. První den sbírky se vybralo 21,9 kg potravin, druhý den 67,1 kg. Celkem tedy 89 kg potravin.

Vybrané potraviny budou předány do potravinové banky ve Zdibech. Všem dárcům ještě jednou děkujeme!

Autor: Kristýna Bartolenová

Foto: Nikola Tůmová, Ing. Václav Lohr, Ph.D.