Ohlédnutí za Veletrhem pracovních příležitostí na PEF ČZU

Veletrh pracovních příležitostí na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze se letos konal již po třiadvacáté. Akce se uskutečnila dne 23. února 2022 a přilákala celkem 35 firem z různých oblastí, které spolupracují s fakultou v oblasti vzdělávání, konferencí, přednášek a dalších činností.

Na Veletrhu se tradičně setkali studenti a absolventi fakulty s významnými českými i nadnárodními firmami a institucemi. Ty představily účastníkům širokou nabídku pracovních příležitostí na částečný i hlavní pracovní poměr a seznámily je s dalšími formami získávání zkušeností – stážemi, trainee programy, exkurzemi, startupy apod. Studenti měli možnost si osobně pohovořit se zástupci firem, získat cenné rady, informace a kontakty a tím zvýšit své šance uplatnění na trhu práce.

Stánek PEF nabídl jako každoročně hru spojenou s Veletrhem pracovních příležitostí. Ceny byly losovány a předávány výhercům představiteli fakulty - děkanem doc. Ing. Tomášem Šubrtem, Ph.D., proděkankou pro studijní a pedagogickou činnost doc. Ing. PhDr. Lucií Severovou, Ph.D. a proděkanem pro strategii a rozvoj Ing. Romanem Kvasničkou, Ph.D.

Kromě příležitosti setkat se s potenciálními zaměstnavateli měli studenti možnost účastnit se zajímavých workshopů a přednášek.Pracovníci firmy Plzeňský Prazdroj uspořádali pro studenty workshop s názvem Uzraj u zdroje – aneb jak chutná práce u zaměstnavatele, s kterým se můžeš chlubit nejen v hospodě a generální ředitel Centra pro regionální rozvoj České republiky si připravil pro naše studenty přednášku  „Jsme centrum – zlepšujeme život v regionech“.  Studenti se tak mohli seznámit s novými trendy a tématy nejen v oblasti ekonomie a podnikání.

Celkem se na Veletrhu pracovních příležitostí na PEF ČZU v Praze zúčastnilo kolem 1 000 studentů. Akce se opět stala velmi úspěšnou.