Podání přihlášky ke studiu

Odborná exkurze Katedry systémového inženýrství

Každoroční odborná exkurze Katedry systémového inženýrství se uskutečnila na konci roku 2016, konkrétně 20. prosince. Během několika let těchto tradičních výjezdů se mohli členové této katedry seznámit s velice zajímavými, převážně zemědělskými, výrobními provozy. Na exkurzi si dlouholetý garant těchto akcí – emeritní docent Katedry systémového inženýrství doc. Ing. Jaroslav Švasta, CSc. – připravil opět poutavý program.

Prvním bodem byla návštěva soukromé farmy Ing. Zdeňka Moce ve Starém Vestci. Farma se věnuje výhradně rostlinné výrobě na zhruba 900 ha. K vidění byly v tomto období hlavně skladovací systémy, ale i zpracování plodin (zelí, cibule, celer atd.) na moderních linkách pro distribuci ke koncovému zákazníkovi. V průběhu celé prohlídky probíhala živá diskuze o technicko-technologickém vybavení farmy, ale i o současných klíčových ekonomických faktorech, které ovlivňují zemědělskou výrobu v České republice.

Následoval přesun do Přerova nad Labem za Ing. Karlem Zemanem ze společnosti Školky – Montano, spol. s r. o. Tato společnost dlouhodobě patří mezi podniky s největší produkcí okrasných a lesních dřevin v České republice. Po krátkém seznámení s historií a současným stavem společnosti následovala poutavá prohlídka areálu.

Akce přinesla řadu zajímavých poznatků a na místě je ještě jednou poděkovat zástupcům výše uvedených firem, ale i organizátorům Odborné exkurze Katedry systémového inženýrství 2016.