Nová část budovy PEF otevřena

Slavnostní otevření nové části budovy PEF - Centra ekonomicko-manažerských studií II ohlásili dne 12. 9. 2017 trubači z Lesnické fakulty ČZU. Po úvodních slovech tiskového mluvčího ČZU Mgr. Josefa Beránka, byla po odpočtu 1,2,3, teď symbolicky přestřihnuta páska panem rektorem prof. Ing. Jiřím Balíkem, CSc., dr. h. c. spolu s předsedou Senátu PČR Milanem Štěchem, náměstkyní MŠMT ČR pro řízení ekonomické sekce RNDr. Zuzanou Matuškovou, předsedou České konference rektorů prof. MUDr. Tomášem Zimou, DrSc., předsedou Akademického senátu ČZU Ing. Zdeňkem Votrubou, Ph.D., emeritním rektorem a emeritním děkanem prof. Ing. Janem Hronem, DrSc., dr. h. c., děkanem PEF Ing. Martinem Pelikánem, Ph.D.

Následoval projev pana rektora, ve kterém se zmiňoval o genezi výstavby části CEMS II. Na závěr poděkoval všem, kdo se na realizaci stavby podíleli. Poté si návštěvníci mohli prohlédnout celou část nové budovy a v multifunkční seminární místnosti D107-108 pro ně byla připravena ukázka virtuální reality.

Stavba nové budovy centra byla zahájena v roce 2016 a dokončena byla za 16 měsíců a 14 dnů. Náklady na realizaci činily celkem 164,3 mil. Kč. V nové části PEF je umístěno 21 učeben, 2 posluchárny, kanceláře pro vědecké pracovníky i doktorandy a 3 zasedací místnosti.

Během akce byl vysílán živý přenos na facebookových stránkách fakulty.