Podání přihlášky ke studiu

Na PEF proběhla prestižní vědecká konference ATCM

Provozně ekonomická fakulta hostila v prosinci prestižní vědeckou konferenci Asian Technology Conference on Mathematics - ATCM 2022. Konference proběhla v prostorách PEF 9. 12. - 12. 12. a zúčastnilo se jí 70 účastníků z mnoha světových států (USA, Izrael, Singapur, Japonsko, Brunej, Jižní Korea, Filipíny, Indie, Mexiko a množství Evropských zemí). Konference ATCM má již poměrně dlouhou tradici a její letošní ročník byl sedmadvacátý. Tématem konference je matematika se zaměřením na geometrii a její transfer do pedagogické i komerční praxe a sborník příspěvků z konference je indexován ve vědecké databázi SCOPUS. Organizace se ujali členové katedry systémového inženýrství a se svým příspěvkem vystoupila na jednání v odborných sekcích také prof. Helena Brožová z téže katedry, jako jedna z pouhých dvou zástupců České Republiky mezi účastníky konference. Tato každoroční konference se koná v různých zemích, typicky v jihovýchodní Asii, a tak byl letošní ročník dle slov samotných účastníků pravděpodobně ten nejchladnější v historii. Účastníci konference zároveň sami hodnotili organizaci ze strany členů KSI jako dosud nejvstřícnější a velmi profesionálně provedenou. Členové katedry měli naopak možnost setkat se a navázat kontakty se špičkovými odborníky z prestižních světových institucí.