Life Sciences Film Festival 2017

Ve dnech od 16. do 20. října 2017 se bude na naší univerzitě konat 7. ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou věd o životě Life Sciences Film Festival.

Festival uvede celkem 36 filmů, z nichž 27 filmů bude soutěžit o Velkou cenu LSFF a 9 filmů bude promítáno v rámci informativní projekce v aule ČZU. Českou republiku letos zastupují v soutěži dva filmy „Živý plášť Země - Geoderma” Ladislava Mika a Ivana Stříteského a „Svět podle termitů” Jana Hoška.

Přehled všech promítaných filmů a krátké informace naleznete v katalogu filmů LSFF.

Programové tipy LSFF 2017:

Pondělí 16. 10. 2017

  • 15:40 - iRonie - Film zkoumá vztah mezi člověkem a technikou z perspektivy telefonu. Tento ručně kreslený animovaný film vychází z básně „Sedm miliard“. Báseň napsal režisér filmu, který vyhrál dvě národní básnické soutěže.
  • 15:50 - diskuse na téma „Digitalizace touhy“ za účasti ekonoma Tomáše Sedláčka a dalších hostů. 
  • 17:30 - Budiž světlo - Na jihu Francie vědci brzy dokončí přístroj, na němž pracují již desítky let: jedná se o umělou hvězdu, která by mohla poskytovat čistou energii po miliony let. Podaří se vědcům přijít na kloub nukleární fúzi, nebo se honí za přeludem?

Všechny filmy z katalogu LSFF 2017 si můžete v průběhu festivalu individuálně promítnout ve Studijním a informačním centru (SIC), místnost č. 140 v době od 10:00 do 19:00.

Všechny projekce jsou zdarma, na některé doprovodné akce bude nutné se zaregistrovat.

Oficiální trailer 7. ročníku Life Sciences Film Festival.

Další informace naleznete na stránkách festivalu.

Soubory ke stažení