Podání přihlášky ke studiu

Jaký byl 17. Veletrh pracovních příležitostí na PEF?

Dne 23. 2. 2017 proběhl v době od 10:00 do 16:00 na Provozně ekonomické fakultě již sedmnáctý Veletrh pracovních příležitostí, kterého se zúčastnilo 24 firem. Z toho šest firem bylo z oblasti daní a auditu, dvě byly z oblasti bankovnictví, dvě pojišťovny, třináct  bylo z oblasti byznysu a jedna ze státní správy.

Firmy, které se účastnily VPP 2017 VPP 2017 VPP 2017

Ve výstavních prostorách byl umístěn stánek PEF, na kterém mohli zájemci získat informace o doktorandském studiu, případně se dozvědět o dalších aktivitách fakulty. Aktivitou pro studenty byla hra „Profesní rozlet“ spojená s veletrhem.  Soutěž, kterou připravil Akční tým PEF, byla založena na hodnocení zájmu studentů o jednotlivé firmy. Po uzavření soutěže proběhlo vyhlášení a děkan fakulty Ing. Martin Pelikán, Ph.D., s proděkankou PhDr. Rymešovou, Ph.D. a doc. Mgr. Bobkovou předal ceny aktivním účastníkům veletrhu. Hlavní cenou byla Digitální kamera Polaroid Cube. O Veletrh pracovních příležitostí byl mezi studenty velký zájem  -  odhadem se veletrhu zúčastnilo přes 1500 studentů.

Losování cen, pan děkan Ing. Martin Pelikán, Ph.D. doc. Mgr. Eva Bobková, Ing. Martin Pelikán, Ph.D., PhDr. Pavla Rymešová, Ph.D. VPP 2017

Ve vyhrazené části veletrhu proběhlo pilotní představení 3D technologie laboratoře HUBRU – byl vytvořen virtuální stánek PEF. K zobrazení virtuální reality bylo použito brýlí "HTC vive". Celá prezentace byla vytvořena ve spolupráci s firmou "Solirax“ a vyvíjeného softwarového nástroje "NEOS VR", na kterém byla celá aplikace spuštěna. K tvorbě modelů byl použit 3D grafický software "Blender" a menší objekty byly naskenovány 3D scannerem od firmy "Structure".

Pan děkan v brýlích HTC vive Virtuální stánek Prezentace ve virtuální realitě

Na závěr se můžete podívat na krátké video z Veletrhu pracovních příležitostí PEF 2017.

Autor: doc. Mgr. Eva Bobková a Tomáš Fulín

Foto: Ing. Martin Sloup, Ing. Jan Prokop, Bc. Patrik Hácha