Jak probíhal 4. ročník Zahradní slavnosti ČZU?

V sobotu 22. června 2019 se v areálu České zemědělské univerzity uskutečnil 4. ročník Zahradní slavnosti provázené setkáním absolventů po 50 letech. Jak pro návštěvníky, tak i pro absolventy byl přichystán celodenní program. Celá událost probíhala od 10:30 do 20:00 a následně byla zakončena afterparty v Klubu C.

Dopolední program byl organizován jednotlivými fakultami, které návštěvníkům nabídly prohlídky, výstavy a exkurze. Na Technické fakultě bylo možno spatřit výstavu zemědělské techniky nebo formuli, která se účastní školních mezinárodních závodů. Návštěvníci si také mohli prohlédnout  školní pivovar, kde se od roku 2006 vyrábí pivo Jeník, pojmenované na počest někdejšího rektora Jana Hrona. Na fakultě Životního prostředí byla zpřístupněna střešní zahrada, kde se návštěvníci mohli kochat výhledem na Prahu.

Provozně ekonomická fakulta nabídla návštěvníkům kromě prohlídky fakulty také prohlídku HUBRU (laboratoře pro studium lidského chování), kde jsou pomocí moderních technologií testovány například reflexy řidiče nebo chování zákazníka při nakupování přes e-shop. Ve 12 hodin proběhla beseda s děkanem PEF Ing. Martinem Pelikánem, Ph.D., které se zúčastnili především absolventi univerzity. Ti se zde mohli dozvědět aktuální informace o škole, zavzpomínat nad promítáním fotek z dob jejich studia a také získat odpovědi na své otázky, které se týkaly například využití školních statků, aktuálního propojení praxe během studia nebo počtu absolventů.

Ve 14 hodin byl proslovem a přivítáním rektora a děkanů fakult zahájen odpolední program, který se konal u Kruhové haly. Poté na pódiu začala hrát živá hudba, která dotvářela příjemnou atmosféru, vhodnou k vzájemnému setkávání absolventů a hojným zastavením se na kus řeči. V blízkosti pódia byly rozestavěny stánky, kde se návštěvníci měli možnost osvěžit a občerstvit. Následně se absolventi přemístili do Klubu C, kde proběhlo předání pamětních listů a po vystoupení Trubačského půlkruhu Fakulty lesnické a dřevařské byl otevřen raut.

Na Zahradní slavnosti byli vítáni i ti nejmenší, pro něž byly v kampusu univerzity připraveny zábavné aktivity, například lukostřelba, malování na obličej nebo hra ve virtuální realitě. Odpoledne byl pro děti přichystán skákací hrad a vystoupení kouzelníka Ondřeje Soukupa.

Celou akci si můžete připomenout v krátkém videu nebo ve fotogalerii níže.

Autor článku: Mychajlo Chlebov