Informační systém SAP pro studenty a pedagogy PEF

Od zimního semestru 2018/2019 mají studenti PEF možnost se prakticky seznámit s informačním systémem S/4 HANA od společnosti SAP, která je největším globálním hráčem na trhu podnikových informačních systémů.

Informační systém SAP S/4 HANA je dostupný díky členství univerzity v SAP University Alliance a podpoře vedení PEF. Členství v alianci a realizace SAP ve výuce jsou zabezpečeny Katedrou informačních technologií. Vyučující mají možnost zapojit do výuky jednotlivá témata a praktické příklady týkající se obsluhy podnikových procesů ve výrobě, skladovém hospodářství, účetnictví, controllingu, HR, aj. K dispozici je reálný informační systém s daty fiktivní mezinárodní firmy Global Bike.

Během dvou semestrů si práci se SAP vyzkoušelo již 100 studentů v anglických studijních programech Business Administration, Economics and Management a Informatics v rámci odborných předmětů vyučovaných KIT. Dalších 15 studentů získalo certifikát po absolvování volitelného kurzu SAP S/4 HANA Introduction, který byl poprvé spuštěn v letním semestru 2018/2019.

Pedagogové se budou moci seznámit s novinkami v informačním systému a zkušenostmi s použitím SAP ve výuce na workshopu, který je plánován na 12. září 2019. V zimním semestru 2019/2020 bude studentům nabídnut úvodní kurz o informačním systému SAP, který připravuje Katedra informačních technologií ve spolupráci se ŠKODA AUTO IT, a pokračování kurzu SAP S/4 HANA Introduction. Oba kurzy budou spuštěny v průběhu ZS 2019/2020 a více podrobností bude zveřejněno na stránkách http://kit.pef.czu.cz.