Podání přihlášky ke studiu

Hackathon 2021 - Smart Digital Ecosystem ČZU v Praze

V listopadu 2021 se na půdě České zemědělské univerzity v Praze konal 5. ročník Hackathonu na téma Smart Digital Ecosystem ČZU v Praze. Cílem akce bylo navrhnout aplikace pro zlepšení kvality života v kampusu ČZU v Praze s využitím potenciálu 5G. Hackathon byl pořádán Katedrou informačních technologií ve spolupráci s rektorátem ČZU v Praze a partnery MPO ČR, 5G aliance, T-Mobile, Jump-Tech a Backbone. Hackathon byl také součástí řešení interního grantu PEF „Life Sciences 4.0“.

Absolutním vítězem Hackathonu 2021 je tým Uni Beer Group ve složení Vojtěch Šebesta a Petr Zdvořáček z Katedry informačních technologií Provozně ekonomické fakulty. Kromě hlavní ceny odborné poroty tým získal ještě cenu veřejnosti a speciální cenu T-Mobile. Svůj triumf si zasloužili za projekt Smart Lamp – chytrá řešení osvětlení kampusu, kdy lampy disponují množstvím funkcionalit, např. reagují na pohyb chodců a mohou rozpoznat nehodu či přepadení a upozornit na ně bezpečnostní službu

Jako druhý nejlepší porota ocenila tým Datel za aplikaci Building Infomanagement, která poskytuje standardizované informace o budovách v kampusu, jejich vybavení a umístění. Mezifakultní tým pracoval ve složení Tereza Lisá (FAPPZ), Eliška Nováková (PEF) a David Novák (PEF).

Třetí místo patří týmu “name”: “random” za aplikaci, která najde nejkratší cestu např. na přednášku a pokrývá celý kampus. Vymysleli ji studenti Technické fakulty Jan Gančev, Petr Jun a Martin Fišer.

Společnost T-Mobile také udělila speciální cenu za „nejhezčí projekt“ týmu The Kid Crowd, a to za aplikaci sledující vytíženost veřejné dopravy tak, aby se např. studenti měli šanci vyhnout přeplněným autobusům MHD při cestě na univerzitu

Rádi bychom také poděkovali všem účastníkům z řad studentů, rektorátu ČZU, partnerů z Ministerstva průmyslu a obchodu a  5G aliance i společnostem  T-Mobile, Backbone a Jump-Tech, které se na akci podílely a přispěly studentům cennými radami a cenami.