Gratulujeme nejlepším sportovcům

První prosincový den předal rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c.ceny nejlepším sportovcům ČZU v roce 2016. Odborná komise ze zástupců organizací a útvarů univerzit hodnotila celkem 28 sportovců. Letošní sportovci roku dosáhli opravdu skvělých výkonů na světové úrovni. Čtyři studenti se zúčastnili letních Olympijských her a umístili se v první desítce. První, druhé a páté místo patří studentům naší fakulty.

Trofej za první místo obdržel oštěpař Jakub Vadlejch z PEF, který je vítězem Diamantové ligy a umístil se na 8. místě v olympijském závodě v Riu de Janeiru. Druhé místo obsadil Jonáš Kašpar, který jezdí vodní slalom - C2  a je mistrem ČR v této disciplíně. Na třetím místě se umístily veslařky Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová. Na čtvrtém místě skončil extraligový hokejista Škody Plzeň Michal Poletín. Na pátém místě se umístil šermíř s kordem Martin Rubeš. Porota udělila i zvláštní cenu Tereze Jakschové, studentce PEF, která dělá atletiku pro tělesně postižené, konkrétně sprinty a skok daleký.

Všem vítězům moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních i studijních úspěchů!

Další informace o akci si můžete přečíst také v článku ČZU vyhlásila své nejlepší sportovce nebo ČZU zná své sportovce roku 2016.

Autor: Kristýna Bartolenová, Akční tým PEF 

Aktualita

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.