Podání přihlášky ke studiu

Fontány na pitnou vodu na PEF šetří přírodu

Na Provozně ekonomické fakultě se doposud podařilo ušetřit 131 600 PET lahví díky využití veřejných fontán na pitnou vodu, které nabízejí ekologičtější alternativu k balené vodě. Každý měsíc se tak ušetří přes 10 000 PET lahví, konkrétně za měsíc březen to bylo 10 834 kusů, jak vyplývá z reportu společnosti FILTERMAC, která fakultě poskytla filtrační zařízení na vodu.

Veřejné fontány využívají vodu přímo z vodovodu, která je filtrována skrze uhlíkové filtry a následně je ošetřena UV světlem, čímž dojde k odstranění bakterií, odpadá tak doprava a balení vody.

Čerstvou perlivou či neperlivou vodu si můžete do svých lahví či jiných nádob natočit u posluchárny EIII nebo v přízemí CEMS I.

Všem, kteří fontány využívají a přispěli k úspoře, děkujeme.