Fakultou se nesla vánoční atmosféra

Ve středu 4. prosince se v Atriu PEF uskutečnil 2. ročník předvánočního setkání se slavnostním rozsvícením vánočního stromku a dobročinnou sbírkou. Děkan Provozně ekonomické fakulty Martin Pelikán společně se všemi přítomnými slavnostně odpočítal rozsvícení vánočního stromku, čímž symbolicky odstartoval adventní čas na PEF. V rámci neformálního a příjemného předvánočního setkání se konala také charitativní sbírka na podporu nadačního projektu Dobrý anděl, jehož je ČZU v Praze a taktéž i PEF dlouhodobým partnerem. Celkem se vybralo 7720 Kč.

Pan děkan za Provozně ekonomickou fakultu předal ještě šek s částkou 40 000 Kč na podporu nadačního projektu pro seniory Ježíškova vnoučata. Projekt funguje pod záštitou Českého rozhlasu a za účasti společnosti Slevomat. Právě zástupkyně této společnosti se akce na PEF zúčastnily a projekt představily. Na webových stránkách www.jeziskovavnoucata.cz může dárce vybrat konkrétní přání (dárek nebo zážitek), které seniorovi poskytne. Radost z darovaného obnosu od PEF mohou mít paní Ludmila a paní Emílie. Paní Ludmila se může těšit na nový vozík a paní Emílie na polohovací křeslo s kolečky. Obě dvě se díky těmto darům stanou mobilnější a budou mít více příležitostí dostat se do společnosti, která jim mnohdy tak chybí.

Příjemnou adventní atmosféru doplnily vánoční písně v podání Petra Soviče, zpěváka kapely Gramofon a také nejmladšího zpívajícího big bandového kapelníka v ČR, který už 10 let působí na české hudební scéně se svým Golden Big Bandem Prague. Jako hudební doprovod vystupoval JUDr. Vít Fiala, legendární kontrabasista (který spolupracoval například s Evou Olmerovou, Vlastou Průchovou a teď v posledních letech s Evou Pilarovou) a dále provozní ředitel Divadla Semafor Jiří Svoboda, pianista a aranžér. Celkovou atmosféru zachycuje autentické video.

 Autor fotografií: Marie Hendrychová

 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.