Podání přihlášky ke studiu

Česká zemědělská univerzita v Praze hostila “zlatou” promoci

Více než 150 absolventek a absolventů se v sobotu 11. září sešlo v aule České zemědělské univerzity, aby si při slavnostní “zlaté” promoci připomněli úspěšné zakončení svého studia na někdejší Vysoké škole zemědělské v Praze v roce 1970. Pamětní diplomy si absolventky a absolventi převzali od zástupců promočního kolegia, v jehož čele byl prorektor pro mezinárodní vztahy a 1. prorektor Michal Lošťák.

Slavnostní promoce po padesáti letech byla hlavním bodem slavnostního dne, během kterého mohli někdejší absolventky a absolventi navštívit také své mateřské fakulty – Provozně ekonomickou fakultu, Technickou fakultu (někdejší Mechanizační fakultu) a Fakultu agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (někdejší Agronomickou fakultu).

“Naše univerzita má dlouhou a úspěšnou historii a jejími branami prošly tisícovky skvělých studentů, kteří našli uplatnění napříč obory. Bylo mi nesmírným potěšením uvítat naše někdejší absolventky a absolventy z roku 1970 a představit jim, kam se univerzita posunula, jak se modernizovala a kam výuka v jednotlivých oblastech vzdělávání směřuje. Naši univerzitu rozhodně netvoří jen zdi jednotlivých fakult. Tvoří ji především lidé, tedy její absolventky a absolventi spolu se současnou akademickou obcí. Zlatá promoce ukázala, že pouto se svou alma mater trvá i po několika desetiletích, a to je pro nás ta nejlepší vizitka,” uvedl prorektor pro mezinárodní vztahy a 1. prorektor Michal Lošťák.

"Jsem spokojený a šťastný, že jsme po roce covidových opatření mohli zlaté promoce uspořádat a konečně se osobně potkat s našimi zlatými absolventy z roku 1970. V samotné aule i v průběhu následného neformálního setkání na Klubu C vládla nad sklenkou univerzitního vína z Chloumku a Suchdolského Jeníka neuvěřitelná atmosféra. Nejen že se vzpomínalo, ale také plánovalo. Některé z absolventek a absolventů zaujala informace o univerzitě třetího věku na ČZU, a tak to vypadá, že budeme mít staronové studenty. Pro některé z nich to rozhodně nebyla promoce poslední," komentuje průběh dne Marek Šedivý, který na univerzitě odpovídá za vztahy s absolventy.

V příštím roce jsou podle Šedivého v plánu další jubilejní promoce. Tentokrát by se měli sejít absolventi z let 1971 a 1972.

Záznam ze zlaté promoce můžete sledovat na https://www.youtube.com/watch?v=8tkeBuMKgM0&t=149s