8. ročník LSFF mezinárodního festivalu dokumentárních filmů se blíží

Co: Life Science Film Festival - oficiální stránky http://lsff.cz

Kdy:  15. - 19. řijna 2018

Kde: Kruhová hala ČZU v Praze

Pořadatelé: ČZU v Praze a Harvest Films, z. s.

Témata festivalu za PEF:

Nové technologie, inteligentní roboti, emoce: Roboti pomáhají v průmyslu i v zemědělství. Kde v tom najde své místo člověk? (Filmy – Homo digitalis, Lidštější než člověk, Food 3.0 - Techno Food, Food 3.0 - Bio Food, Až se budoucnost stane minulostí)

Rozmach start-upů: Ne každý začátek je růžový. Nicméne dnešní porážka dláždí cestu zítřejšímu vítězství a proto je důležité vytrvat (Film – Budoucnost patří hmyzu, Diskuse: Ne každý začátek se podaří, večerní program: Fuck up Night)

15. října 2018

13:00  Dnes začíná budoucnost / Living in the Future's Past, 85 min, CZE ENG

Jeff Bridges moderuje úchvatně nafilmovaný snímek s výjimečným poselstvím o tom, kdo jsme a jakým ekologickým problémům čelíme. Velmi poučný dokument o lidech dnešní doby, kteří se z nás postupem času stali. Skvěle natočený film s dostatkem dat a názorů odborníků, kteří mluví o konzumerismu, o energii, kterou spotřebujeme pro náš nynější život, ale také o instinktech, pohnutkách a stimulech, které nás k tomuto chování od přírody vedou a jaké to má pro naši planetu důsledky.

14:30 Protilék na Trumpa / Trump antidote, 12 min, CZE ENG

První prezident vzešlý z reality show se nedostal do úřadu tím, že by někoho nudil. Tento dokument na to jde stejně. Nebojí se tabuizovaných témat ani politické korektnosti. Lék proti Trampovi hledá nejefektivnější způsoby, jak se vypořádat se zkorumpovaným systémem, aniž bychom se museli uchýlit k násilí.

14:45 Homo digitalis / Homo digitalis, 58 min, CZE ENG

Homo Digitalis - jak dlouho zůstaneme lidmi? Srdcem tohoto multiplatformního projektu je sedmidílný webový seriál. Ale Homo Digitalis je také vědecký experiment s hravým testem života v budoucnosti s okamžitou analýzou. Výsledky jsou publikovány jak ve vědeckém článku, tak ve výsledném televizním dokumentu.

15:45 Slavnostní zahájení / Opening Ceremony

16:00 Diskuse / Discussion: Lidé a technologie - kam kráčíme? / People and technologies - What lies ahead?

Moderuje / Host: Marek Janáč, Hosté/ Guests: Mgr. Filip Děchtěrenko, Ph.D (Psychologický ústav AV ČR),

17:00 Budoucnost patří hmyzu / The Gateway Bug, 85 min, CZE ENG

Po velkém vzestupu start-upů s jedlým hmyzem v Americe následoval dramatický pád. Tento film zobrazuje vztah Američanů k jídlu jako klimatickou katastrofu a poukazuje na každodenní zvyky jednotlivců, jejichž změnou by se dal napravit nefunkční potravinový systém, sousto po soustu.

18:30 Diskuse / Discussion: Ne každý začátek se podaří / Not every start is successful Hosté / Guests: G. Koláčková (Point One, ČZU)

20:00 Fuck up Night / Fuck-up Night. Moderuje / Hosted by: Tomáš Studeník, Hosté / Guests: Roman Vaněk (PRAKUL), Michal Otipka (GROWSHOP), Aneta Synkova (anetasynkova.cz)

Festival pokračuje i po vyhlášení vítězných filmů. Ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 na něj v sobotu 27. října navazuje Food Film Festivalová (FFF) sekce. V Ballingově sálu Národní technické knihovny festival uvede nejlepší filmy o jídle z programu LSFF, na které navážou komentáře odborníků z okolních vysokých škol a vědeckých pracovišť. V prostorách Galerie NTK pak proběhnou praktické ukázky či ochutnávky. Letošní program se zaměří např. na:

• Proč se chce Čína stát největším producentem rajčat, když je tam skoro nikdo nejí
  • jak kvašení stálo u zrodu lidstva a proč je i klíčem k naší budoucnosti,
  • whisky: co, jak, z čeho & kde se v Česku pálí ta nejlepší,
  • med, pivo a jedlý hmyz: včely, slad & pražení cvrčci.

Kontakty za PEF: Ing. Jana Pitrová, PR koordinátorka PEF, Karolína Otcová, dramaturg PEF.

Hlavní partneři LSFF 2018: