5. ročník letní školy ekonometrického modelování EcoMod

Ve dnech 25. -  29. června 2018 proběhl již 5. ročník intenzivní letní školy ekonometrického modelování, pořádaná sítí EcoMod a Provozně ekonomickou fakultou ČZU v Praze. Spolupráce začala v roce 2013 organizací konference a v dalších letech přešla v pravidelné pořádání každoročních týdenních letních kurzů. Letos bylo otevřeno 7 kurzů:

1. Advanced Techniques in General Equilibrium Modeling with GAMS
  2. Financial Social Accounting Matrices (FSAM): Building and Modeling Real-Financial Multiplier Models for Policy Analysis
  3. Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) Modeling Step-By-Step
  4. Energy and Environmental CGE Modeling with GAMS
  5. Macroeconometric Modeling using EViews
  6. Overlapping Generation General Equilibrium Modeling with GAMS
  7. Practical General Equilibrium Modeling with GAMS

EcoMod je přední světová výzkumná, poradenská a vzdělávací nezisková síť zaměřená na podporu moderního modelování a statistických metod v oblasti hospodářské politiky a rozhodování a sdružuje tisíce odborníků na modelování a uživatele po celém světě. EcoMod Modeling School je největším poskytovatelem intenzivních kurzů ekonomického modelování na světě prostřednictvím svých pravidelných vzdělávacích programů v Evropě, v USA a v Asii a prostřednictvím on-line a on-site kurzů.