3. ročník golfového turnaje „O pohár děkana PEF“

V pátek 14. 9. 2018 se konal třetí ročník golfového turnaje „O pohár děkana Provozně ekonomické fakulty“ v areálu Golfového resortu Písek - Kestřany.

Po dvou slunečných ročnících letos golfový turnaj propršel, nic to ale neubralo na entuziasmu golfistů. Úvodní slovo pronesl děkan Provozně ekonomické fakulty Ing. Martin Pelikán, Ph.D. Poté převzal slovo rektor České zemědělské univerzity prof. Ing. Petr Sklenička, CSc., který přivítal sportovní golfové nadšence a popřál jim mnoho zdaru během golfového turnaje.

Hlavního turnaje se zúčastnilo celkově 44 golfistů v 11 flightech. V soutěži na stablefordové body s HCP zvítězil Ing. Jan Hučko, Ph.D. s celkovým skóre 48. Vítězství na rány obhájil prof. Ing. Petr Sklenička, CSc. se skóre 18.  Další ocenění bylo předáno za tzv. longest drive. Nejdelší odpal v kategorii žen měla MUDr. Radka Doubková, v kategorii mužů Michal Srp. Ocenění za nejpřesnější ránu si odnesl Petr Polášek.

Pro účastníky, kteří se s golfem teprve seznamovali, byla přichystána jednodenní golfová akademie, kde si každý pod vedením profesionálního trenéra mohl vyzkoušet tři základní golfové dovednosti, a to putting, chipping a driving. Golfová akademie byla zakončena malým turnajem v patování, kde mezi čtyřmi nováčky došlo k dramatickému rozstřelu. Nakonec zvítězila Eliška Jansová.

Během dne byly připraveny i aktivity pro nejmenší. Děti si vyzkoušely projížďku v golfové bugině, footgolf nebo fresbee. Mimo golfu si dospělí i děti mohli zastřílet z luku a prověřit si, zda jsou schopni ulovit divokou zvěř.

Po celý deštivý den panovala v golfovém resortu velmi dobrá nálada. Pevně věříme, že si všichni účastníci, ať už začátečníci nebo golfoví matadoři, tento den užili. Těšíme se opět za rok!

Více informací a výsledky naleznete na katedry.czu.cz/sis.