Budoucnost z pohledu demografa

Termín konání:   čtvrtek 20. 4. 2017 od 11:00 do 14:00 hod.

Místo konání:     zasedací místnost E209

Přednášející:     Mgr. Michaela Němečková, Oddělení demografické statistiky ČSÚ

Určeno pro:        studenty, doktorandy, pedagogy

Demografický vývoj ovlivňuje fungování společnosti. Odborné rozhodování v oblasti ekonomiky, sociálních věcí, zaměstnanosti, školství, zdravotnictví nelze učinit bez vhodných, dobře strukturovaných demografických informací. Žádný územní celek nemůže dobře fungovat bez znalosti počtu a struktury svého obyvatelstva.

Význam demografických informací zvyšuje i současná společenská situace, kdy součástí společenských změn jsou i změny v reprodukčním chování obyvatelstva. Vyústěním společenských změn jsou i změny v přírůstcích a struktuře obyvatelstva, mění se také podoba rodin a domácností.

Pořádající útvar:  Katedra statistiky

Bližší informace: prochazkova@pef.czu.cz

Aktualita

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.